SWIFT-ի գործադիր տնօրենը լքում է պաշտոնը
Ֆինանսական տեղեկատվության փոխանակման SWIFT միջազգային համակարգի գործադիր տնօրեն Գոթֆրիդ Լեյբբրանդը հայտարարել է հրաժարական տալու մասին: Այս մասին ասվում է համակարգի կայքում:
Նա մտադիր է պաշտոնից հեռանալ մինչև 2019 թվականբի հունիս:
Պատճառը, որի համար նա հրաժարական է տալիս, չի նշվում:
Գործադիր տնօրենի պաշտոնը SWIFT-ում նա զբաղեցնում է 2012 թվականից, իսկ համակարգում՝ 2005 թվականից:
«Լինելով գործադիր տնօրեն Գոթֆրիդն ապահովել է SWIFT-ի կայուն ֆինանսական դրությունը, ուժեղացրել է  համակարգի ռիսկերի և անվտանգության կառավարման գործառույթները», - հայտարարել է SWIFT-ի խորհրդի նախագահ Յավար Շահը:
Ֆինանսական տեղեկատվության փոխանակման միջազգային համակարգը թույլ է տալիս բանկերին և ընկերություններին փոխանակվել ֆինանսական հաղորդագրություններով ամբողջ աշխարհում:

Гендиректор SWIFT объявил об уходе с должности
Генеральный директор международной системы передачи финансовой информации SWIFT Готтфрид Лейббрандт объявил об уходе с должности. Об этом 12 декабря проинформировал сайт системы.
В отставку он намерен подать в конце июня 2019 года.
Причины, по которым уйдет с должности гендиректор, в сообщении не указаны.
На должности гендиректора Лейббрандт находится с 2012 года, а в системе SWIFT он – с 2005-го.
"Будучи гендиректором, Готтфрид обеспечил стабильное финансовое положение SWIFT, усилил функции SWIFT по управлению рисками и безопасностью", – отметил председатель совета директоров SWIFT Явар Шах.
Международная система передачи финансовой информации SWIFT позволяет банкам и компаниям обмениваться финансовыми сообщениями по всему миру.