Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունել ճանապարհահատվածը դժվարանցանելի է
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, դեկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 17:00-ի դրությամբ, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Ստեփանավանի, Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Կոտայքի, Հրազդանի, Լոռիի, Սևանի, Վայքի, Սիսիանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, Թալին-Մարալիկ-Ախուրյան ճանապարհահատվածում և Վարդենյաց լեռնանցքում ձյուն է տեղում:
Գորիս-Սիսիան, Արթիկ-Արագած, Վեդի-Լանջառ, Թալին-Մաստարա-Լանջիկ, Սիսիանի «Զանգեր» ճանապարհահատվածներում, Ջերմուկի ավտոճանապարհներին, Սարավանի և Վարդենյաց լեռնանցքներում տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունել ճանապարհահատվածում բուք է, ցածր տեսանելիության և տեղ-տեղ մերկասառույցի պատճառով ճանապարհահատվածը դժվարանցանելի է:
Վարդենյաց լեռնանցքը բքի պատճառով դժվարանցանելի է մարդատար մեքենաների համար, իսկ ծանրաքաշ և կցորդիչով տրանսպորտային միջոցների համար փակ է:
Միջպետական և հանրապետական նշանակության ավտոճանապարհների վիճակի վերաբերյալ ամբողջական և օպերատիվ տեղեկատվություն քաղաքացիները կարող են ստանալ ինչպես նախարարության պաշտոնական կայքից (www.mtcit.am, ինչպես նաև

Минтранс Армении: Участок трассы от Севанского полуострова до Дилижанского тоннеля труднопроходим
Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщает, что сегодня, по состоянию на 17:00, на дорогах Апарана, Арагаца, Спитака, Стапанавана, Талина, Артика, Ахуряна, Ашоцка, Котайка, Раздана, Лори, Севана, Вайка, Сисиана и на участке дороги Талин – Маралик – Ахурян идет снег.
На трассе Горис – Сисисан, Артик – Арагац, Веди – Ланджар, Талин – Мастара – Ланджик, участке «Зангер» Сисиана, перевалах Сараван и  Варденяц местами образовался гололед.
На участке трассы от Севанского полуострова до Дилижанского тоннеля метель, низкая видимость, местами дорога труднопроходима из-за гололеда.
Из-за метели перевал Варденяц труднопроходим для легковых машин и закрыт для грузовых транспортных средств и тягачей с прицепом.