Գազի սակագինը, կարծում եմ, չի բարձրանա. Գարեգին Բաղրամյան
Գազի սակագինը, կարծում եմ, չի բարձրանա, կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարարի պաշտոնակատար Գարեգին Բաղրամյանը:
Նա ընդգծեց՝ տեղյակ չէ, թե ինչպիսի դիրքորոշում այս հարցի շուրջ ունի Ռուսաստանը՝ նկատելով, որ հայկական կողմը բանակցում է գազի սակագնի իջեցման մասին:
«Բնականաբար, մենք բանակցում ենք սակագինն իջեցնելու շուրջ, իսկ Ռուսաստանի առաջարկներից ես տեղյակ չեմ: Լավագույն արդյունքը մեզ համար պիտի լինի սակագինն իջեցնելը», - ասաց նախարարի պաշտոնակատարը:
Բաղրամյանը չցանկացավ խոսել սակագնի հավանական թանկացման հետևանքով ի հայտ գալիք ռիսկերից:
«Չեմ կարծում, որ կթանկանա, բայց քիչ է մնացել, եկեք սպասենք մի քանի օր, թող բանակցություններն ավարտվեն», - հավելեց նա:

Считаю, что тариф на газ не повысится – Гарегин Баграмян
И.о. министра энергетических инфраструктур и природных ресурсов Гарегин Баграмян заявил сегодня журналистам в правительстве, что считает – тариф на газ не повысится.
Он подчеркнул, что не знает о позиции России по данному вопросу, отметив, что армянская сторона ведет переговоры о снижении тарифа на газ.
«Естественно, мы ведем переговоры вокруг снижения тарифа, а о предложениях России я не знаю. Лучшим результатом для нас будет снижение тарифа», - сказал и.о. министра.
Баграмян отказался говорить о рисках, которые появится после возможного повышения тарифа на газ.
«Не думаю, что повысится, но осталось недолго, давайте подождем еще несколько дней, пусть переговоры завершаться», - добавил он.