ՀՀ ԱԳ նախարարի և ԱՄՆ պետքարտուղարի հանդիպումն այս պահին օրակարգում չէ. Աննա Նաղդալյան
Այս պահին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի ֆիքսված հանդիպում նախարարի օրակարգում չկա, Aysor.am-ին ասաց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Ցանկանում եմ հիշեցնել, որ ԱԳ նախարարի՝ իր գործընկերների հետ հանդիպումների նշանակման դեպքում հանրությունը, ըստ կարգի, տեղեկացվում է, և խնդրում եմ նմանօրինակ հարցերում հիմնվել պաշտոնական աղբյուրների վրա», - նշեց նա:
Ավելի վաղ Facebook-ի իր էջում քաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրել էր, որ նախապատրաստվում է ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանի և ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոյի հանդիպումը:
«Այն տեղի կունենա շուրջ երկու ամսից, Վաշինգտոնում: Նման ձևաչափի՝ Պետքարտուղար-ԱԳ նախարար մակարդակով հանդիպում վերջին անգամ տեղի է ունեցել 2013թ.», - գրել է քաղաքագետը։

Meeting of Armenia’s acting FM and U.S. Secretary of State not on the agenda: spokesperson
As of the moment there is no fixed meeting of acting foreign minister Zohrab Mnatsakanyan and U.S. Secretary of State Mike Pompeo on the agenda, MFA spokesperson Anna Naghdalyan told Aysor.am.
“I want to remind that the public is being informed about scheduled meetings of Foreign Minister with his counterparts according to the set order. I would ask to rely exclusively on official sources in such like issues,” she stressed.
Earlier political analyst Suren Sargsyan wrote about meeting of Armenia’s acting Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan and U.S. Secretary of State Mike Pompeo being prepared in Washington in two months.