Մանվել Գրիգորյանի կալանավորումը պահանջողները ճանապարհներ չեն փակի, կիրականցվի ավտոերթ
«Զվարթնոց» օդանավակայան տանող ճանապարհի սկզբնամասում շարունակվում է վաղ առավոտից մեկնարկած բողոքի ակցիան՝ ընդդեմ Մանվել Գրիգորյանի ազատ արձակման:
«Նախկին ռեժիմից պահպանված մարդ ա: Էդ մարդուն ամեն րոպե ազատության մեջ թողելը Նիկոլ Փաշինյանի դեմ է: Դա կարող է միտումնավոր արվի նախկին ռեժիմի կողմից, որպեսզի մեր վարչապետի ռեյտինգը փորձեն իջեցնել», - ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Նա ընդգծեց, որ իրենք չեն պատրաստվում պայքարի ուղղուց ետ կանգնել՝ տեղեկացնելով, որ նախապես հայտարարել էին ճանապարհները փակելու մասին, մինչդեռ ոստիկանության հետ խոսելուց հետո եկել են համաձայնության ու ճանապարհները չեն փակվելու:
«Ավտոերթ ենք անելու, քաղաքապետարանին իրազեկել ենք: Հետագա քայլերի մասին հիմա բան չեմ ասի, հետո տեղյակ կպահենք՝ ինչ ենք անելու»:

Protest action against release of Manvel Grigoryan continues on the route taking to Zvartnots airport.
One of the participants of the action said that every minute of his being in freedom harms Pashinyan’s rating.
He stressed that they are not planning to concede and have stated beforehand about closing the roads. But after talks with police they decided not to do that.
“We have decided to conduct auto march and have informed the municipality,” he said, stressing that the further actions will be revealed later.