Ականատես ենք լինում քաղաքական նոր մշակույթի ձևավորման. Մակունց
Մենք ականատես ենք լինում քաղաքական նոր մշակույթի ձևավորման, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ ամփոփելով խորհրդարանական առաջին շաբաթը:
«Թիրախավորվում են ոչ թե մարդիկ, այլ՝ խնդիրների բովանդակային կողմը: Ձևավորվում է նաև քաղաքական կառուցողական դիսկուրս», - նշեց նա:
Մակունցը կարևորեց այն հանգամանքը, որ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի 11 հանձնաժողովից 3-ը գլխավորում են ընդդիմության ներկայացուցիչները՝ հատկապես առանձնացնելով մարդու իրավունքների պաշտպանության և ֆինանսաբյուջետային հարցերի հանձնաժողովը:
«Առաջին անգամ է, որ նման մոտեցում է ցուցաբերվում: Մարդու իրավունքների մասին պարբերաբար բարձրաձայնվում են, այստես շատ կարևոր է, որ այն ընդդիմությունը ղեկավարի», - նշեց Մակունցը:

We are witnessing the formation of new political culture, head of My Step faction Lilit Makunts said at a briefing with reporters today, summing up the first week of works of the parliament.
“Not people but the issues are being targeted. Constructive political discourse is being formed,” she said.
Makunts attached significance to the circumstance that the three out of 11 standing committees of the NA are being headed by opposition representatives.
“Such approach is being displayed for the first time. Human Rights issues are periodically being voiced and it is very important for opposition to head this committee,” Makunts said.