Հերիք չի՞ աճպարարությամբ զբաղվեք, մինչև ե՞րբ եք մանիպուլյացիա անելու. Շարմազանովը՝ Փաշինյանին
Նախօրեին Նիկոլ Փաշինյանը շտապել է «ավետիս» տալ, թե 2018-ի 4-րդ եռամսյակում ներդրումները 50%-ով ավելացել են՝ 2017-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Փաշինյանը ասել է, թե մենք` ընդդիմադիրներս, քննադատում էինք իրեն՝ գուժելով ներդրումների նվազման մասին:
Հիմա գնդակը ուղիղ հարվածով փոխանցում եմ Փաշինյանին և նրա իշխանությանը:
Հերիք չի՞ աճպարարությամբ զբաղվեք, մինչեւ ե՞րբ եք մանիպուլյացիա անելու:
Այո, ձեր իշխանության օրոք ներդրումները նվազել են:
Ձեր իսկ ներկայացրած տվյալներով՝ 2018-ի առաջին եռամսյակում ներդրումները եղել են 94,2 միլիոն դոլար, երբ իշխանության է եղել Հանրապետականը, իսկ 2018-ի չորրորդ եռամսյակում ընդամենը 75, 5 միլիոն դոլար:
Այսինքն՝ գրեթե 20 միլիոն դոլարով պակաս:
Աջ ու ձախ օպտիմալացումը, աշխատանքից եւ օրվա հացից բազմաթիվ քաղաքացիներին զրկելը Փաշինյանի իշխանությունը բացատրում է ծախսերի արդյունավետությամբ:
Մինչդեռ «դուխով» իշխանության համար ծախսերի կրճատումը վերաբերվում է Հայաստանի քաղաքացուն, բայց ոչ իշխանավորներին:
Մարդ չգիտի՝ լա, թե խնդա. Նիկոլի կադրերից մեկը ոչ ավել ոչ պակաս իրեն պարգևատրել է 104,5% դրույքաչափով, մյուսը` մեկ օրում երկու անգամ պարգևատրել է ինքն իրեն:
ԱԺ 2 նոր հանձնաժողով են բացել՝ ծախսերն ավելացնելով նվազագույնը 35 միլիոն դրամով:
Եվ սա անում է այն իշխանությունը, որի ղեկավարը տառապում էր պապիկ-տատիկների նիսյաների համար, թռիչքային զարգացում էր խոստանում : Փաստորեն, կախարդական փայտիկը թարս է շարժվում:
Հ. Գ.
Այս տեմպերով, որ գնա Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը 2019-ին դժվար, բայց 2020-ին շանսեր ունի թռիչք գրանցելու:
2020-ին Տոկիոյում կայանալիք Օլիմպիական խաղերին Փաշինյանի «քայլող իշխանավորները» մարաթոնյան վազքում կարող են լուրջ հաջողություն արձանագրել», - նշել է Է. Շարմազանովը։

Эдуард Шармазанов: Не хватит заниматься фокусничеством, до каких пор собираетесь манипулировать?
Накануне Никол Пашинян  поспешил сообщить «благую весть», якобы в 4-ом квартале 2018 года инвестиции увеличились на 50% по сравнению с аналогичным периодом 2017 года, написал на своей странице в Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов.
«Пашинян сказал, что мы – оппозиционеры – критиковали его, жалуясь на сокращении инвестиций.
Сейчас передаю мяч прямым ударом Пашиняну и его власти.
Не хватит заниматься фокусничеством, до каких пор собираетесь манипулировать?
Да, при вашей власти инвестиции сократились.
Согласно представленным Вами же данным, в первом квартале 2018 года инвестиции составляли 94,2 млн. драмов, когда у власти находилась Республиканская партия, а в четвертом квартале 2018 года всего – 75, 5 млн. долларов.
То есть, почти на 20 млн. меньше.
Власть Пашиняна объясняет оптимизацию направо и налево, лишение многочисленных граждан работы и хлеба насущного эффективностью расходов.
В то время как для власти «с духом» сокращение расходов касается лишь граждан Армении, но не самой власти.
Даже не знаешь, смеяться или плакать. Один из кадров Никола ни мало ни много наградил себя премией в размере104,5% ставки, а другой за один день дважды поощрил себя.
Создали две новые комиссии парламента, увеличив траты как минимум на 35 млн. драмов.
И это делает та власть, руководитель которой переживал за бабушек и дедушек, покупающих продукты в кредит, обещал «взлетное развитие». Фактически волшебная палочка работает наоборот.
Если правительство Никола Пашиняна будет идти такими темпами, то в 2019 году вряд ли, но в 2020 году имеет шанс зафиксировать взлет.
На предстоящих в Токио в 2020 году Олимпийских играх «шагающие власти» Пашиняна могут зафиксировать в марафонском беге серьезный успех», - написал Эдуард Шармазанов.