Ուկրաինան դուրս է եկել ԱՊՀ շրջանակում մի քանի համաձայնագրերից
Ուկրաինայի իշխանությունները որոշել են դուրս գալ ԱՊՀ շրջանակում մի քանի համաձայնագրերից, հայտնում է ТАСС-ը:
Ուկրաինայի Տնտեսական զարգացման և առևտրի նախարարության տվյալով՝ Կիևը դադարեցրել է «Տնտեսական տեղեկատվության միջպետական փոխանակման մասին» (1992 թվականի հունիսի 26), «Արտաքին տնտեսական գործունեության ոլորտում տեղեկատվության փոխանակման մասին» (1993 թվականի սեպտեմբերի 23)  և  «Արտաքին տնտեսական գործունեության ոլորտում համագործակցության մասին» (1992 թվականի մայիսի 15) պայմանագրերի գործողությունները։
Հաղորվում է, որ դուրս գալու պատճառն ԱՊՀ շրջանակում միջազգային առևտրի ոլորտում պայմանագրերի առանձին նորմերի հետ երկրի պարտավորությունների «անհամատեղելիություն է»։

Украина вышла из нескольких соглашений в рамках СНГ
Власти Украины приняли решение выйти из трех соглашений в рамках Содружества независимых государств (СНГ), передает ТАСС.
По данным министерства экономического развития и торговли Украины, Киев прекратил действие соглашений «О межгосударственном обмене экономической информацией» (от 26 июня 1992 года), «Об обмене информацией в сфере внешнеэкономической деятельности (от 24 сентября 1993 года) и «О сотрудничестве в сфере внешнеэкономической деятельности (от 15 мая 1992 года).
Сообщается, что причиной выхода стала «несовместимость» обязательств страны в сфере международной торговли с отдельными нормами соглашений в рамках СНГ.