Վորոնեժում վթարի ենթարկված ավտոբուսն ընթանում էր Բաքու-Մոսկվա երթուղով, ՀՀ քաղաքացիներ այնտեղ չեն եղել
24/01/2019 12:50
Վորոնեժի մարզում վթարի ենթարկված ավտոբուսներում ՀՀ քաղաքացիներ չեն եղել, դրանցից մեկի վրա ՀՀ պետական համարանիշի առկայության մասին տեղեկությունները չեն հաստատվել: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են Դոնի Ռոստով քաղաքում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսությունում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ լույս հինգշաբթի Վորոնեժի մարզի Մ-4 «Դոն» ճանապարհի վրա 25 ուղևորով և մեկ վարորդով Pegarus ավտոբուսը բախվել է հայկական համարանիշներով «Մերսեդես» մակնիշի միկրոավտոբուսի, որում 9 ուղևոր է եղել: Միկրոավտոբուսի վարորդը մահացել է, երեք մարդ` երկու տղամարդ և կին տուժել է: Հայտնի է, որ կինը Տամբովի բնակիչ է:
«Ըստ Վորոնեժի մարզի արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ավտոբուսներն ընթանում էին «Մոսկվա-Էլիստա» և «Բաքու-Մոսկվա» երթուղիներով, ավտոբուսի վրա հայկական համարանիշներ չեն եղել», - ասել է գործակալության զրուցակիցը՝ հավելելով, որ ուղևորների թվում Հայաստանի քաղաքացիներ չկան:

Попавший в ДТП автобус следовал маршрутом Баку-Москва, граждан Армении там не было
Граждан Армении не было в автобусах, попавших в ДТП в Воронежской области, информация о госномерах этой страны на одном из автобусов не подтвердилась. Об этом сообщили ТАСС в генеральном консульстве Армении в Ростове-на-Дону.
Ранее сообщалось, что в ночь на четверг на трассе М-4 «Дон» в Воронежской области столкнулись рейсовый автобус Pegarus, в котором было 25 пассажиров и водитель, и микроавтобус «Мерседес», предварительно, с армянскими номерами, в котором было девять пассажиров. Погиб водитель микроавтобуса, пострадали трое пассажиров - двое мужчин и женщина. Известно, что она жительница Тамбова.
«По данным ГУ МЧС России по Воронежской области, автобусы передвигались по маршруту «Москва-Элиста» и «Баку-Москва», на автобусе не было армянских номеров», - сказал собеседник агентства, уточнив, что граждан Армении среди пассажиров не было.