Վորոնեժում վթարի ենթարկված ավտոբուսն ընթանում էր Բաքու-Մոսկվա երթուղով, ՀՀ քաղաքացիներ այնտեղ չեն եղել
24/01/2019 12:50
Վորոնեժի մարզում վթարի ենթարկված ավտոբուսներում ՀՀ քաղաքացիներ չեն եղել, դրանցից մեկի վրա ՀՀ պետական համարանիշի առկայության մասին տեղեկությունները չեն հաստատվել: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել են Դոնի Ռոստով քաղաքում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսությունում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ լույս հինգշաբթի Վորոնեժի մարզի Մ-4 «Դոն» ճանապարհի վրա 25 ուղևորով և մեկ վարորդով Pegarus ավտոբուսը բախվել է հայկական համարանիշներով «Մերսեդես» մակնիշի միկրոավտոբուսի, որում 9 ուղևոր է եղել: Միկրոավտոբուսի վարորդը մահացել է, երեք մարդ` երկու տղամարդ և կին տուժել է: Հայտնի է, որ կինը Տամբովի բնակիչ է:
«Ըստ Վորոնեժի մարզի արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ավտոբուսներն ընթանում էին «Մոսկվա-Էլիստա» և «Բաքու-Մոսկվա» երթուղիներով, ավտոբուսի վրա հայկական համարանիշներ չեն եղել», - ասել է գործակալության զրուցակիցը՝ հավելելով, որ ուղևորների թվում Հայաստանի քաղաքացիներ չկան:

Bus involved in accident in Russia’s Voronezh was traveling from Baku to Moscow, no Armenians among passengers
24/01/2019 13:03
No citizens of Armenia were in the buses involved in accident in Russia’s Voronezh. The information about one of them having Armenian license plates have not been confirmed, official from Armenia’s Consulate General in Rostov-on-Don told TASS.
It has been reported that a Pegarus bus with 25 passengers crushed with the Armenian Mercedes mini-bus with 9 passengers early in the morning of January 24 in Voronezh.
The driver of the mini-bus died, three people received different injuries.
Emergency Situations Ministry of Voronezh reported that the buses were on Moscow-Elista and Baku-Moscow routes.
“There were no Armenian license plates on the mini-bus,” the statement said, adding that there were no citizens of Armenia among the passengers.