ՌԴ Զինված ուժերը շատ մեծ դեր են խաղում տարածաշրջանում ռազմական գործողությունների վերսկսման ռիսկերը նվազեցնելու հարցում. Տոնոյան
08/02/2019 14:18
ՌԴ զինված ուժերը կարևոր դեր են խաղում Հարավային Կովկասում նոր պատերազմների վերսկսման ռիսկերի նվազեցման և անվտանգության ապահովման գործում:
Այդ մասին Մոսկվայում Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Մենք շատ ենք գնահատում մեր հարաբերությունների մակարդակը, հատկապես՝ ռազմական ոլորտում: Վստահ եմ, որ Ռուսաստանի Դաշնության Զինված ուժերը շատ մեծ դեր են խաղում տարածաշրջանում ընդհանուր առմամբ հակամարտությունների, նաև ռազմական գործողությունների վերսկսման ռիսկերը նվազեցնելու հարցում»,- ասել է Դավիթ Տոնոյանը:

Russian armed forces play important role in reduction of risks of resumption of new military activities in South Caucasus
08/02/2019 14:28
Russian armed forces play an important role in the reduction of risks of resumption of new military activities in the South Caucasus and ensuring the region’s security, Armenian Defense Minister Davit Tonoyan said at the meeting with his Russian counterpart Sergey Shoygu in Moscow, TASS reports.
“We rate high the level of our relations especially in the military sector. I am sure that the Russian armed forces have a key role in the reduction of risks of resumption of new military actions in the region,” Tonoyan said.