Axios. Թրամփի դստերը կարող են հարցաքննել «ռուսական գործով»
ԱՄՆ նախագահի աղջիկը՝ Իվանկա Թրամփը, կարող է կոնգրեսում բախվել «ռուսական գործով» ցուցմունքներ տալու օրակարգին, որը մտադիր են վերսկսել դեմոկրատները, հայտնում է Axios-ը։
Նման ենթադրություն է հնչել ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցությունից կոնգրեսի անդամի՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ։ Նրա անունը չի նշվում։ Ըստ նրա՝ օրենսդիրները կարող են փորձել Իվանկա Թրամփին կանչել ցուցմունքներ տալու համար։
Այս պահին դեմոկրատները «որևէ որոշում չեն կայացրել Իվանկա Թրամփի վերաբերյալ», ասել է կոնգրեսականը։ Բայց հայտնի է տեղեկատվություն Trump Tower-ում նրա մասնակցությամբ հանդիպման մասին, հավելել է նա։ Կոնգրեսականները կարող են խնդրել ավելի մանրամասն ցուցմունքներ տալ այս հաշվով, նշվում է հրապարակման մեջ։
ԱՄՆ ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատ մեծամասնությունը նախատեսել է ընդլայնել հետաքննությունը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի, ինչպես նաև Ռուսաստանի հետ նրա հնարավոր կապերի վերաբերյալ:

Axios: дочь Трампа могут допросить по «российскому делу»
Дочь и старший советник президента США в Белом доме Иванка Трамп может столкнуться с повесткой в конгресс для дачи показаний по «российскому делу», которое намерены возобновить демократы. Об этом сообщило издание Axios.
Соответствующее предположение прозвучало со стороны члена конгресса от демократической партии США во время встречи с журналистами. Его имя не называется. По его словам, законодатели могут попытаться вызвать Иванку Трамп для дачи показаний.
На данный момент демократы «не приняли никакого решения относительно Иванки Трамп», сказал конгрессмен. Однако есть известная информация о ее участии в встрече Trump Tower, добавляет он. Конгрессмены могут попросить дать более подробные показания на этот счет, отмечается в материале.
Демократическое большинство в палате представителей США запланировали расширить расследование в отношении президента США Дональда Трампа, а также его возможных связей с Россией.