ՀՀ վարչապետն այցելել է Գյումրիի ռուսական ռազմաբազա
Ինչպես հայտնում են Հարավային ռազմական օկրուգի մամուլի ծառայությունից՝ վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը ռազմական ավանում ծանոթացել է «Մեծ ամրոց» զինվորական ճամբարում զինծառայողների կյանքին և կենցաղին, նաև այցելել է «Պատվո բլուր» և «Զինվորական փառքի» հուշահամալիր, զորամասի թանգարան և Սուրբ Ալեքսանդրայի տաճար:
Ռուսական զորամիավորումների հրամանատարությունը Հայաստանի կառավարության պատվիրակությանը ներկայացրել է միավորման ձևավորման, դրա կառուցվածքի, ժամանակակից սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պատմության հետ:
Կառավարության պատվիրակությունը, նաև ՌԴ դեսպանատան, Հայաստանում Ռուսաստանի ԱԴԾ սահմանապահ վարչության, Գյումրիում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսության և Շիրակի մարզի վարչակազմի ներկայացուցիչները ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ են դրել խորհրդային զինծառայողների և Խորհրդային Միության կրկնակի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Միխայիլ Կալաշնիկովի հուշարձաններին:

Премьер-министр Армении посетил российскую военную базу в Гюмри
Как сообщает пресс-служба Южного военного округа, делегация во главе с премьером ознакомилась с жизнью и бытом военнослужащих в военном городке «Большая Крепость», посетила мемориальные комплексы «Холм Чести» и «Воинской Славы», музей воинской части и храм Святой мученицы царицы Александры.
Командование российского военного соединения ознакомило делегацию правительства Армении с историей создания соединения, его структурой, современным вооружением и военной техникой.
Правительственная делегация, а также представители посольства России, Пограничного управления ФСБ России в Армении, генерального консульства России в Гюмри и администрации Ширакской области возложили венки и цветы к памятникам советским воинам и дважды Герою Советского Союза генерал-лейтенанту Михаилу Калашникову.