Մեծ Բրիտանիայում ստեղծվելու է առցանց-սպառնալիքներից օգտատերերի պաշտպանության կարգավորիչ
Մեծ Բրիտանիայում կստեղծեն անկախ կարգավորիչ առցանց-սպառնալիքներից օգտատերերին պաշտպանելու համար,  հայտնել է Միացյալ Թագավորության թվային տեխնոլոգիաների, մշակույթի, ԶԼՄ-ների և սպորտի նախարարությունը:
Բրիտանիայի իշխանությունները նախատեսում են պայքարել, առաջին հերթին, Համացանցում ծայրահեղական նյութերի, հետապնդման, թրոլինգի, բռնության, անչափահասների դեմ հանցագործությունների, պոռնկագրության ապօրինի տեսակների, քրեական ակտիվության և ահաբեկչության դեմ: Ըստ նախարարության հայտարարության՝ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը մտադիր է Միացյալ Թագավորությունը դարձնել ամենաանվտանգ պետությունն առցանց-ակտիվության համար:
«Անկախ կարգավորիչը կստեղծվի գոյություն ունեցող ստանդարտների խստացման համար: Նախատեսվում է  սոցիալական մեդիաներ ունեցող ընկերություններին պարտավորեցնել ներդնելու օգտատերերի պաշտպանության միջոցներ: Ընկերությունների համար կսահմանվեն բարձր տուգանքներ. եթե այդ միջոցները չձեռնարկվեն», - ասված է նախարարության հայտարարության մեջ:

В Британии создадут регулятор для защиты пользователей от онлайн-угроз
Независимый регулятор для защиты пользователей от онлайн-угроз создадут в Великобритании, сообщило министерство по цифровым технологиям, культуре, СМИ и спорту Соединенного Королевства.
Британские власти планируют бороться, в первую очередь, с экстремистскими материалами в интернете, преследованием, троллингом, насилием, преступлениями против несовершеннолетних, незаконными видами порнографии, криминальной активностью и терроризмом. По заявлению министерства, британское правительство намерено сделать Соединенное Королевство самым безопасным государством для онлайн-активности.
"Независимый регулятор будет создан для ужесточения существующих стандартов. Планируется обязать компании, владеющие социальными медиа, внедрить инструменты защиты пользователей. Для компаний будут введены высокие штрафы, если такие меры не будут приняты", - говорится в полученном РИА Новости заявлении министерства.