Տավուշում հակառակորդի գնդակից վիրավորված պայմանագրային զինծառայողի վիճակը շարունակում է ծանր մնալ
Ապրիլի 30-ին Տավուշում հակառակորդի գնդակից վիրավորված պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սեփխանյանի վիճակը շարունակում է ծանր մնալ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Վիրավոր պայմանագրային զիծառայողը դեռևս վերակենդանացման բաժանմունքում է, առողջական վիճակում առայժմ որևէ փոփոխություն  չկա»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ 32-ամյա պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սեփխանյանը վիրավորում էր ստացել գլխի շրջանում: Դեպքից ժամեր անց զինծառայողն ուղղաթիռով տեղափոխվել էր Երևան՝ ՊՆ կենտրոնական զինվորական կլինիկական հոսպիտալ և վիրահատության ենթարկվել:
Մայիսի 4-ին վիրավոր զինծառայողին էր այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, զրուցել Արգիշտի Սեփխանյանի հետ։

Состояние раненого противником военнослужащего-контрактника остается тяжелым
Состояние раненого 30 апреля в Тавушской области в результате выстрела противника военнослужащего-контрактника Аргишти Сепханяна продолжает оставаться тяжелым, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Раненый военнослужащий-контрактник все еще в реанимационном отделении, каких-либо изменений в его состоянии здоровья пока нет»,- сказал он.
Напомним, 32-летний военнослужащий-контрактник получил огнестрельное ранение в области головы. Через несколько часов после инцидента он был доставлен на вертолете в Ереван, в Центральный клинический военный госпиталь, где был прооперирован.