Գրիգոր Բեքմեզյանն ընտրվեց ԲԴԽ անդամ
Այսօր Ազգային ժողովում տեղի ունեցած փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքներով ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից առաջադրված Գրիգոր Բեքմեզյանը ընտրվեց Բարձրագույն դատախան խորհրդի անդամ։
ԱԺ Հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը հայտարարեց, որ կողմ է քվեարկել 107 պատգամավոր, դեմ են եղել 4-ը։
Բեքմեզյանի թեկնածությունը առաջադրման անհրաժեշտությունը ծագել էր ԲԴԽ նախկին նախագահ Գագիկ Հարությունյանի հրաժարականից հետո։
Մինչև ընտրությունը թեկնածուն հանդես եկավ ելույթով, ներկայացրեց դատաիրավական համակարգի մասին իր պատկերացումները, պատասխանեց պատգամավորների տարբեր հարցերին ու վստահեցրեց, որ ինքը գործելու է անկախ։
«Իմ կողմից ուզում եմ ասել՝ շատ ճիշտ ուղու վրա ենք, ամեն ինչ լավ է լինելու, վստահ եղեք, շուտով փոփոխությունը կզգաք», - ԲԴԽ անդամ ընտրվելուց հետո ասաց Գրիգոր Բեքմեզյանը։

Григор Бекмезян избран членом Высшего судебного совета
Сегодня по итогам тайного голосования в парламенте членом Высшего судебного совета избран выдвинутый спикером Национального Собрания Араратом Мирзояном кандидат Григор Бекмезян.
Председатель Счетной комиссии парламента Ваагн Овакимян заявил, что 107 депутатов проголосовали «за», 4 – «против».
Необходимость в выдвижении Григора Бекмезяна возникла после отставки председателя Высшего судебного совета Гагика Арутюняна.
До голосования кандидат выступил с речью, представил депутатам свои представления о судебной системе, ответил на вопросы и заверил, что будет действовать независимо.
«Хочу со своей стороны сказать, что мы на очень правильном пути, все будет хорошо, поверьте, вы скоро почувствуете изменения», - заявил после избрания Григор Бекмезян.