Որոշ անձանց բերման ենթարկելը կապ չունի նրանց հագուստի գույնի հետ. ՀՀ ոստիկանապետ
Կարծում եմ՝ վերջին ժամանակներում ոստիկանությունը գերազանց է կատարում իր պարտականությունները, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասաց ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը։
«Նրանք, ովքեր կփորձեն ինքնահաստատվել, կարժանանան ոստիկանության շատ կոշտ, օրենքի սահմաններում հակահարվածին», - ասաց նա։
Դիտարկմանը, որ ոստիկանությունը վերջին շրջանում առանց պատճառների բերման է ենթարկում «Ադեկվատ» խմբի և«ՎԵՏՕ» շարժման սևազգեստ ցուցարարներին՝ այդպիսով փորձելով արհեստականորեն հանրությանը հայտնի դարձնել նրանց, Վալերիյ Օսիպյանը նկատեց, որ նշված անձանց բերման ենթարկելն ամենևին կապ չունի վերջիններիս հագուստի գույնի հետ։
«Ոստիկանությունն առաջնորդվում է բացառապես օրենքներով։ Ինչ էլ արել ենք, արել ենք օրենքի սահմաններում։ Եթե մենք հանցանք կատարած անձին բերման ենք ենթարկում բաժին, դա նշանակում է՝ որևէ մեկին բերման չպե՞տք է ենթարկենք։ Ո՛չ, բերման ենք ենթարկել և բերման ենք ենթարկելու բոլոր նրանց, ովքեր փորձելու են Հայաստանի Հանրապետությունում կարգը խախտել», - շեշտեց ՀՀ ոստիկանապետը։
Հարցին՝ քանի՞ սևազգեստ մարդու են մինչ այս պահը բերման ենթարկել՝ Վալերիյ Օսիպյանը կրկին ընդգծեց՝ հագուստի գույնն այստեղ կապ չունի, բերման ենթարկվածների թիվն էլ չի կարող հստակ նշել, սակայն իրենք մշտապես կանխարգելիչ աշխատանքներ են իրականացնում։

Задержание некоторых лиц не связано с цветом их одежды – Валерий Осипян
Считаю, что в последнее время полиция отлично выполняет свои обязанности, заявил сегодня в беседе с журналистами начальник полиции Армении Валерий Осипян.
«Те, кто попытается самоутверждаться, удостоятся очень жесткого ответа в рамках закона», - сказал он.
На замечание, что полиция в последнее время без причин задерживает участников акций  инициативы «Адеквад» и общественно-политической организации ВЕТО в черной одежде, тем самым искусственно способствуя их известности в обществе, Валерий Осипян отметил, что задержание указанных лиц вовсе не связано с цветом их одежды.
«Полиция руководствуется исключительно законом. Все, что мы делали, делали в рамках закона. Когда мы подвергаем приводу в отделение совершившее преступление лицо, разве это значит, что мы никого не должны подвергать приводу? Нет, подвергли, и будем подвергать приводу всех тех, кто попытается нарушить порядок в Республике Армения», - отметил начальник полиции.
На вопрос, сколько «людей в черном» задержаны по сей день, Валерий Осипян ответил, что цвет одежды не имеет значения, а число подвергнутых приводу не может назвать точно, поскольку превентивные работы постоянно проводятся.