Ռուսաստանի հետ կարող ենք ունենալ հարցեր, որոնք կարող են տարբեր ընկալումներ ունենալ.  Զոհրաբ Մնացականյան
27/06/2019 15:24
Ռուսաստանի հետ կարող ենք ունենալ հարցեր, որոնք կարող են տարբեր ընկալումներ ունենալ. Զոհրաբ Մնացականյան
Հայաստանը և Ռուսաստանը եղել և մնում են դաշնակիցներ և ունեն բավականին լայն ու բավականին հարուստ օրակարգ։ Մենք բավարարված ենք այն երկխոսությունից, որն ունենք ՌԴ-ի հետ բազմաթիվ ոլորտներում, այսօր ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանի՝ ԱԳՆ հրավիրելու վերաբերյալ հարցին։
«Մենք կարող ենք ունենալ հարցեր, որոնք կարող են երկկողմ օրակարգի մեջ տարբեր ընկալումներ ունենալ և տարբեր գնահատական ստանալ, դա բնական բան է։ Եվ այդ հարցերը երկու դաշնակիցների միջև քննարկելը որևէ խնդիր չի առաջացնում։ Մենք որևէ խնդիր չունենք բարձրացնելու հարցեր, որոնք վերաբերում են տարբեր երանգների մեր երկկողմ հարաբերություններում։ Նման տրամաբանությամբ ենք աշխատում ՌԴ մեր գործընկերների հետ», - ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը։

Armenia, Russia may have different perceptions of issues, but discussions solve the issues: Armenia’s FM
27/06/2019 15:43
Armenia and Russia were and are allies and have quite wide and rich agenda, Armenia’s foreign minister Zohrab Mnatsakanyan said, asked about summoning Russian ambassador to the MFA.
“We are satisfied with the dialogue we have today with Russia in different sectors,” Mnatsakanyan said at a joint news conference with foreign and trade promotion minister of Malta Carmelo Abela.
“We may have issues which may be differently perceived and get different assessments, it is natural. Discussion of such issues between two allies does not create any issues. We do not hesitate to voice issues relating to our bilateral relations,” Mnatsakanyan said.