Դմիտրի Մեդվեդևի հետ կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց՝ արտահանման ուղիների բնականոն գործունեության թեման մշտապես եղել է Հայաստանի ու Ռուսաստանի, Հայաստանի ու Վրաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների քննարկման օրակարգում։
«Ես այս հարցը մշտապես քննարկել եմ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, նաև վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի վերջին այցի ընթացքում մենք այս առումով կոնկրետ պայմանավորվածություններ ենք ձեռք բերել», - ասաց նա։
Վարչապետը նշեց, որ պայմանավորվածություններ է ձեռք բերել նաև Վրաստանի վարչապետի հետ։
«Բազմիցս քննարկումներ ենք ունեցել այս թեմայով, ես ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել Ռուսաստանի ու Վրաստանի մեր գործընկերներին այս հարցում մեր պայմանավորվածությունները ճշգրիտ կյանքի կոչելու համար։ Սա նշանակում է, որ մեր արտահանման ուղղությունները հուսալի կերպով աշխատում են ու պիտի շարունակեն աշխատել», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ընդգծեց՝ ուրախ է, որ մի քանի ամիս անընդհատ արձանագրում են՝ ՀՀ տնտեսությունը գտնվում է լավ տրամադրության մեջ։
«Լավ սպասումներ են ձևավորվում, այդ լավ տրամադրությունը հաստատվում է նաև արժույթի շուկայում տեղի ունեցող գործընթացներով», - ասաց նա։

Concrete arrangements reached with Russian PM Medvedev on export issues
The issue of normal export directions has always been on the agenda of Armenia-Russia and Armenia-Georgia relations, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the cabinet sitting today.
“I have always discussed the issue with Russia’s president Vladimir Putin, Prime Minister Dmitry Medvedev. During our past visit we have achieved concrete arrangements,” he said.
He also said arrangement has also been achieved with Georgia’s prime minister as well.
“We had many discussions over this issue, and I want to express gratitude to our Russian and Georgian partners for bringing into life our arrangements. It means that our export directions are reliably working and will continue working,” Pashinyan said.
He stressed that he is happy to hear that Armenia’s economy is in a good mood.
“Good expectations are being formed, the good mood is confirmed by the processes taking place in the currency market,” he said.