Բա են մարդն ի՞նչ եղավ, որ հեծանիվով գործի էր գնում. Վահան Բաբայանը՝ Փաշինյանին
Եթե նախկին իշխանավորները նման բան ասեին, ես պատկերացնում եմ, թե Փաշինյանն ինչ սկանդալ էր բարձրացնելու, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ռեֆորմիստների կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանն՝ անդրադառնալով այսօր վարչապետ Փաշինյանի այն հայտարարությանը, որ մտադիր է վարչապետի ուղղաթիռից օգտվել ցանկացած պահի, երբ դա անհրաժեշտ կլինի իր գործունեության համար:
«Բա էն մարդն ի՞նչ եղավ, որ հեծանիվով գործի էր գնում, էն որ մետրոյում սելֆիներ էր անում, առողջ ապրելակերպը, որի համար հեծանիվ էր քշում, «ախրաննիկներն» էլ հետևից էին գնում: Հիմա դա կինո՞ էր, շոո՞ւ էր, ի՞նչ էր: Ստացվում ա, որ «ուղղաթիռը ոչ թե ճոխություն է, այլ փոխադամիջոց», իր բառերն եմ ցիտում: Եթե նախկին իշխանավորները նման բան ասեին, ես պատկերացնում եմ, թե Փաշինյանն ինչ սկանդալ էր բարձրացնելու և այսօր նա այդ արտահայտությունն է անում, դա ուղղակի զավեշտալի է», - ասաց Բաբայանը:
Վերջինս նկատեց, որ ժողովուրդը Փաշինյանին ընտրել է, որ վերջինս հեծանիվով գնա գործի, հաշվետու լինի ժողովրդին, քանի որ նրան հասարակությունն այդպիսին էր պատկերացնում:
«Բայց այսօր իր ասածները հաստատում են, որ մենք լրիվ ուրիշ մարդ ունենք մեկ ու կես տարի անց, ուրիշ տեսակի վարչապետ, որը մոռացել է, թե անցյալում ինչ խոստումներով է եկել իշխանության, ինչ մոտեցումներ է ուզել որդեգրել, ինչ է քարոզել իր թիմին»:

Ваан Бабаян: А куда подевался человек, который на велосипеде ездил на работу?
Несложно представить, какой скандал устроил бы Никол Пашинян, если бы подобное сделали бывшие власти, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель партии «Реформисты» Ваан Бабаян, касаясь сегодняшнего заявления премьер-министра Пашиняна о том, что намерен пользоваться вертолетом премьер-министра в любой момент, когда это будет необходимо для его деятельности.
«А куда подевался человек, который на велосипеде ездил на работу? Человек, который делал селфи в метро, пропагандировал здоровый образ жизни и для этого ездил на велосипеде, а "охранники" сопровождали сзади. Так это было кино или шоу? Что это было? Оказывается, "вертолет – не роскошь, а средство передвижения", я цитирую его слова. Я представляю, какой скандал поднял бы Пашинян, если бы бывшие власти следили подобное. И сегодня он заявляет такое, это просто фарс», - сказал Ваан Бабаян.
Он также отметил, что народ избрал Пашиняна, чтобы он ездил на работу на велосипеде, был подотчетен народу, поскольку именно таким его представляло общество.
«Но сказанное им сегодня подтверждает, что спустя полтора года у власти находится совершенно другой человек, другой тип премьер-министра, который забыл о том, с какими обещаниями пришел к власти, каким подходам был привержен и что проповедовал своей команде», - заявил Ваан Бабаян.