ԱԱԾ տնօրենն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանին
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. պարոն Թիան Էրլունին: Հանդիպման նպատակն էր քննարկել երկու բարեկամ պետությունների անվտանգության մարմինների միջև փոխգործակցությանն ու փորձի փոխանակմանն առնչվող հարցեր, տեղեկացնում են ԱԱԾ լրատվական կենտրոնից։
Ողջունելով դեսպանին՝ Ա․ Վանեցյանը նշել է, որ Չինաստանը բարեկամական և գործընկեր պետություն է, որի հետ Հայաստանի հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա։ Նա հույս է հայտնել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարի ոլորտում Հայաստանի ու Չինաստանի միջև համագործակցությունն ավելի կամրապնդվի՝ ի նպաստ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպան Թ. Էրլունը նշել է, որ դեսպանությունը մշտապես պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանին՝ տարբեր հանցագործությունների դեմ պայքարի և ընթացիկ բարեփոխումների իրականացման հարցերում:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են նաև կադրերի վերապատրաստման, կոռուպցիայի և այլ գլոբալ մարտահրավերների դեմ պայքարի բնագավառում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Директор СНБ принял посла Китая в Армении
Директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Китая в Армении Тиана Эрлуна. Цель встречи –  обсудить вопросы, связанные с взаимодействием и обменом опытом между органами безопасности двух дружественных стран, сообщает пресс-центр СНБ Армении.
Приветствуя гостя, А.Ванецян отметил, что Китай является дружественным и партнерским государством, отношения с которым находятся на высоком уровне. Он выразил надежду, что сотрудничество между Арменией и Китаем в сфере борьбы с терроризмом еще больше укрепится во благо двух дружественных народов. В свою очередь,
Поблагодарив за теплый прием, Т.Эрлун отметил, что посольство Китая всегда готово содействовать Армении в вопросах борьбы с различными преступлениями и реализации текущих реформ.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, касающиеся переподготовки кадров, взаимодействия в сфере борьбы с коррупцией и другими глобальными вызовами.