Հայաստանը պատերազմի մե՞ջ է, թե՞ ոչ, վարչապետը գերագույն գլխավոր հրամանատա՞ր է, թե՞ ոչ
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը կարծում է, որ Սահմանադրությունը կարևոր խնդիրներ ունի իրականության հետ:
«Քննարկվում է արդյո՞ք գերագույն գլխավոր հրամանատար է վարչապետը, թե՞ ոչ: Գիտեք, որ սահմանադրական փոփոխություններից հետո Սահմանադրութան մեջ նշվել է՝ արդյոք կա գերագույն գլխավոր հրամանատար, թե ոչ», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Գրիգորյանը:
Դիտարկմանը, թե Սահմանադրության համաձայն՝ պատերազմական վիճակներում վարչապետն է համարվելու գերագույն գլխավոր հրամանատար, Գրիգորյաննը նկատեց.
«Ես կարող եմ հարց տալ. Հայաստանը հիմա պատերազմի մե՞ջ է, թե՞ ոչ»:
Դիտարկմանը, որ փաստացի պատերազմական վիճակը շարունակվում է, ԱԱԽ քարտուղարն ասաց.
«Փաստացի բոլորս էլ գիտենք, բայց դա շատ կարևոր է, չէ՞, որ փաստացի պատերազմի մեջ ենք: Ես հասկանում եմ, որ Սահմանադրությունը շատ կարևոր է, բայց ֆիքսվել է մի բան, որը իրականության հետ խնդիրներ ունի»:

Armenia’s Constitution has some issues with reality: Security Council Secretary
Armenia’s Constitution has serious issues with reality, Security Council Secretary Armen Grigoryan told the reporters after cabinet sitting today.
“You know after constitutional reforms the Constitution registers whether there is supreme general commander or not,” Grigoryan said.
To the remark that according to the Constitution in war situation the prime minister will be considered supreme general commander, Grigoryan said, “Now I can ask you is Armenia in war situation or not?”
“We all know that in fact we are in war condition, I understand the significance of the Constitution but it registers a point which has some issues with reality,” Grigoryan said.