Իմ որոշ գործըկներներ մոռացան փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում քննարկում ծավալելու անհրաժեշտությունը. Իվետա Տոնոյան
03/10/2019 16:07
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը կոչ է անում գործընկերներին կառուցողական քննարկումներ ծավալել.
«ԲՀԿ ղեկավար պարոն Ծառուկյանի երեկվա հայտարարությունից հետո՝ չմասնակցել «Իմ քայլի» կողմից ՍԴ դատավորի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծի քվեարկությանն, իմ որոշ գործըկներներ մոռացան փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտում կառուցողական քննարկում ծավալելու անհրաժշտության մասին», - ասաց Տոնոյանն՝ ԱԺ-ում ՍԴ դատավորի լիազորությունները դադարեցնելու հարցի քննարկման ժամանակ:
Վերջինս նշեց, որ ԲՀԿ-ն չի մասնակցելու նախագծի քվեարկությանը բացառապես դրա իրավական առումով ոչ լիարժեք և բազմաթիվ խոցելի մասեր ունենալու հարցով պայմանավորված:
«Ինչ վերաբերում է Հրայր Թովմասյանին, ապա բազմաթիվ անգամ ասել ենք՝ Հրայր Թովմասյանը մեր աչքի լույսը չէ, ԲՀԿ-ն որևէ մեկի կուռքը չէ, որևէ մեկը նրա ֆան ակումբի անդամը չէ, դրա մասին վկայում է այն, որ դեռևս 2018թ.-ին դեմ ենք քվերկել նրա թեկնածությանը և ունեցել հիմնավոր փաստարկներ, բայց այսօր չենք մասնակցում ձեր իրավական առումով ոչ լիարժեք նախագծի քվեարկությանը», - ասաց Տոնոյանը:

Некоторые мои коллеги забыли о необходимости вести диалог в атмосфере взаимного уважения – Ивета Тоноян
03/10/2019 18:05
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян призывала коллег провести конструктивные обсуждения.
«После вчерашнего заявлении председателя партии "Процветающая Армения" не участвовать в голосовании по инициированному фракцией "Мой шаг" проекту решения  о прекращении полномочий председателя КС, некоторые мои коллеги забыли о необходимости вести диалог в атмосфере взаимного уважения», - заявила в парламенте Ивета Тоноян во время обсуждения вопроса о прекращении полномочий судьи КС.
Она отметила, что фракция «Процветающая Армения» не примет участия в голосовании по проекту решения исключительно из-за того, что проект неполноценен в правовом смысле и имеет многочисленные уязвимые пункты.
«Что касается Грайра Товмасяна, то мы неоднократно говорили, что Грайр Товмасян не является нашим кумиром. У "Процветающей Армении" нет кумиров, она ни в каких фан-клубах не состоит, об этом свидетельствует тот факт, что еще в 2018 году мы проголосовали против его кандидатуры и имели на то аргументы, однако сегодня не участвуем в голосовании по неполноценному в правовом плане проекту», - сказала Ивета Тоноян.
Ранее депутат фракции «Мой шаг» Назели Багдасарян  заявила, что «Процветающая Армения» оказалась в ловушке.