Կատալոնիայում հորդառատ անձրևների պատճառով երեք մարդ անհետ կորել է
Առնվազն երեք մարդ անհետ կորել է, 20 հազար մարդ առանց էլեկտրականության է մնացել՝ իսպանական ինքնավար Կատալոնիա  համայնքի տարածքում ցիկլոնի պատճառով, որը հանգեցրել է հորդառատ անձրևների, հայտնում է «Pais» թերթը:
Հրապարակման համաձայն՝ մոլեգնող աղետը բարդացնում է օդանավակայանների աշխատանքը, ինչպես նաև դժվարություններ են առաջացնում երկաթուղային հաղորդակցության և մայրուղիներում երթևեկության համար: Չորեքշաբթի առավոտյան փակվել է ավելի քան 30 ճանապարհ:
Կատալոնիայի կառավարության ղեկավար Քիմ Թորրան հայտարարել է, որ չորեքշաբթի նա կայցելի այն վայրերը, որոնք տուժել են հորդառատ անձրևների հետևանքով:

В Каталонии три человека пропали без вести из-за сильных ливней
По меньшей мере три человека пропали без вести, 20 тысяч человек остались без света на территории испанского автономного сообщества Каталония из-за циклона, принесшего с собой сильные дожди, сообщает газета Pais.
По данным издания, разгул стихии осложняет работу аэропортов, а также создает затруднения для железнодорожного сообщения и движения транспорта по автомагистралям. В среду утром более 30 дорог были закрыты.
Глава правительства (женералитета) Каталонии Ким Торра заявил, что в среду посетит пострадавшие от ливней территории.