Բանակ չծառայած Արման Բաբաջանյանը չի կարող ինձ փնովել. Մարգարիտա Խաչատրյան
«Զինվոր» համակարգող խորհրդի նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանն, անդրադառնալով իր հասցեին հնչած քննադատություններին, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց, թե վախենալու, կորցնելու բան չունի։
«Եթե սրանք ինձ փնովում են, ապա երկու տարի յոթ օր իմ տղան ծառայել է, բանակ չծառայած Արման Բաբաջանյանը (ԱԺ անկախ պատգամավոր՝ խմբ.) չի կարող ինձ փնովել, չի կարող ինչ-որ սևազգեստ մայրերի կանչել կառավարության շենքի դեմ կամ կանչել Ազգային ժողովի մուտքի մոտ, որոնք մեր միջից ամենաշատն են նախկին իշխանություններից օգտվել», - ասաց նա։
Մարգարիտա Խաչատրյանն ասաց, որ երբ իր որդին 1996-1998 թվականներին ծառայության մեջ էր, Բաբաջանյանն ԱՄՆ-ում է եղել։
«Բանակը նոր էր կազմավորվել, հաց չունեին, դու հիմա մայրերին կանչում ես, որ ինձ վարկաբեկես», - ասաց նա։
Մարգարիտա Խաչատրյանը պնդեց՝ իր բոլոր ունեցածը հետ կտա, եթե «ազգը միանա ու հինգ րոպեով հետ տա իմ բալին»։
«Մենք ոչնչի ակնկալիք չունենք։ Եթե իրենցից որևէ մեկին հարցնեմ, ասեմ Եղնիկների տեղն ասա, Ջաբրայիլի, Մատաղիսի, Թալիշի տեղն ասա, Հադրութի դիրքերի տեղն ասա, ոչ մեկը, բանակ չծառայածներից ոչ մեկ չի կարող այդ զորամասերի տեղն ու հասցեն ասել», - ասաց նա։
Մարգարիտա Խաչատրյանը նշեց, թե իր մասին սև PR գրողները թող հիշեն, որ դրանով իր որդին ու ամուսինը չեն կենդանանա։ «Ես ինչ անում եմ, հայ ազգի համար եմ անում, ես ոչ մի բան կարիք չունեմ, թող ինձ հանգիստ թողնեն, ինչ-որ կկամենան ինձ, տալիս եմ իրենց մամաներին, իմ շորերից սկսած», - ասաց նա։

Не служивший в армии Арман Бабаджанян не может меня охаивать – Мапргарита Хачатрян
Председатель координационного совета общественной организации «Зинвор» («Солдат») Маргарита Хачатрян сегодня в ходе встречи с журналистами, обратившись к озвучиваемой в ее адрес критике, заявила, что ей бояться и терять нечего.
«Если эти люди меня охаивают, то мой сын служил в армии два года и семь месяцев. Не служивший в армии Арман Бабаджанян (независимый депутат парламента – ред.) не может меня охаивать, не может вызывать к зданию правительства или к зданию Национального парламента каких-то "матерей в черном", которые больше всех среди нас получили от прежних властей», - сказала Маргарита Хачатрян.
Маргарита Хачатрян подчеркнула, что когда ее сын в 1996-1998гг. проходил службу, Арман Бабаджанян находился в США.
«Тогда армия только формировалась, хлеба не было, ты сейчас зовешь матерей, чтобы дискредитировать меня» - сказала она.
Она отметила, что готова отдать все свое имущество, «если нация объединится и хоть на пять минут вернет ей сына».
«У нас нет никаких ожиданий. Если я спрошу кого-то из них, спрошу, где находятся Ехникнер, Джабраил, Матагис, Талиш, позиции Гадрута, никто из них – не служивших в армии – не сможет назвать место или адрес этих воинских частей», - заявила Маргарита Хачатрян.
Она отметила также, что пусть те, кто пишет о ней и занимается черным PR, помнят, что ее муж и сын тем самым не вернуться к жизни.
«Все что я говорю, я говорю для армянского народа, я ни в чем не нуждаюсь, пусть оставят меня в покое, все, что они желают мне, я возвращаю их матерям, начиная с моей одежды», - сказала Маргарита Хачатрян.