Իրանում երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը գերազանցել է 500-ը
Իրանի հյուսիս-արևմուտքում ուրբաթ օրը գրանցված երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 529-ի, հայտնում է IRNA-ն՝ հղում անելով բժիշկներին:
Արևելյան Ադրբեջան նահանգի բժշկական օգնության և արտակարգ իրավիճակների կենտրոնի ղեկավար Ֆարզադ Ռահմանին IRNA- ին ասել է, որ երկրաշարժի հետևանքով 5 մարդ մահացել է, 529-ը՝ վիրավորվել, նրանցից 31-ը՝ հոսպիտալացվել են, մնացածը ստացել են ամբուլատոր բուժում և դուրս գրվել:
Ուրբաթ երեկոյան 5,9 բալ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել: Ցնցումների էպիկենտրոնը գտնվել է Թավրիզից (Արևելյան Ադրբեջանի նահանգ) 156 կմ հարավ-արևելք:

В Иране при землетрясении пострадали более 500 человек
Число пострадавших в результате землетрясения, которое произошло в ночь на пятницу на северо-западе Ирана, достигло 529, передает агентство IRNA со ссылкой на медиков.
При этом глава центра по медицинской помощи и борьбе с чрезвычайными ситуациями в провинции Восточный Азербайджан Фарзад Рахмани заявил IRNA, что в результате землетрясения погибли пять человек и 529 получили ранения, из них 31 был госпитализирован, остальные получили амбулаторное лечение и были выписаны.
Землетрясение магнитудой 5,9 произошло в ночь на пятницу. Эпицентр толчков располагался в 156 километрах юго-восточнее Тебриза (провинция Восточный Азербайджан).