2020-ին էլեկտրաէներգիայի թանկացում չի լինի. ՀԾԿՀ նախագահ
2020 թվականի փետրվարի 1-ից էլեկտրաէներգիայի գործող սակագների մակարդակին կպահպանվի սպառողներին վաճառվող էլեկտրաէներգիայի սակահագինը, տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսին հայտարարեց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։
«2020 թվականի հունվարից արդեն սկսում է ԱԷԿ-ում ներգրավված վարկի մայր գումարի մարումը, դա այն վարկն է, որի ներգրավումով մենք երկարացնում ենք ատոմային էլեկտրակայանի ծառայության ժամկետը», - ասաց Գարեգին Բաղրամյանը։
Նրա խոսքով՝ խնայողությունների, էլեկտրաէներգետիկական համակարգի օպերատորի, տարածքային կառավարման նախարարության և կառավարության հետ ունեցած քննարկումների արդյունքում կարողացել են ատոկամակայանի աշխատանքի այնպիսի ռեժիմներ կազմակերպել 2020 թվականի համար, որ սակագնի բարձրացման խնդիր չդրվի:

The electricity tariff to remain unchanged for 2020: PSRC head
The electricity tariff will remain unchanged in 2020, head of the Public Services Regulatory Commission Garegin Baghramyan said at yearend press conference on Wednesday.
He stressed that from January 1, 2020 Armenia is starting paying the loan involved for prolonging the activity of the Nuclear Power Plant.
Baghramyan added that at the discussions with the energy system operator, territorial administration and infrastructures ministry and the government a decision has been made to leave the tariff unchanged for 2020.