Թուրքիայում հիմնական սոցիալական ցանցերը դադարել են աշխատել
Իդլիբում իրավիճակի սրման ֆոնին Թուրքիայում խափանումներով են սկսել աշխատել Facebook-ը, Twitter-ը, Instagram-ը և YouTube-ը:
Լրատվամիջոցները հայտնում են նաև երկրում Google-ի հասանելիության հետ կապված խնդիրների մասին:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել էին Իդլիբում 33 թուրքական զինծառայողների մահվան մասին՝ կառավարական ուժերի կողմից օդային հարձակման ժամանակ, ավելի քան 30 մարդ վիրավորվել է:
Թուրքիայում սոցիալական ցանցեր մուտք գործելու դժվարությունները սկսվել են գիշերը զինվորականների մահվան մասին առաջին զեկույցներից հետո, հայտնում է РИА Новости-ն: Նախորդ անգամ նման խնդիրներ նկատվել էին խոշոր ահաբեկչական հարձակումներից հետո և 2016-ի հուլիսին հեղաշրջման փորձի ժամանակ:

В Турции перестали работать основные соцсети
В Турции на фоне обострения ситуации в Идлибе стали работать с перебоями ведущие соцсети Facebook, Twitter, Instagram и видеохостинг YouTube.
СМИ также сообщают о проблемах в стране в доступе к Google.
Ранее СМИ сообщали о гибели 33 турецких военных в Идлибе при воздушной атаке со стороны правительственных войск, ранены оказались более 30 человек. В российском Минобороны сообщили, что сирийские войска обстреляли в Идлибской зоне в районе населенного пункта Бехун находившихся вместе с террористами турецких военных, которых там не должно было быть. В ведомстве добавили, что авиации ВКС России в этом районе не было.
Сложности с доступом в соцсети в Турции начались ночью после первых сообщений о гибели военных, передает РИА Новости. В предыдущий раз такие проблемы наблюдались после крупных терактов и во время попытки переворота в июле 2016 года.