Գնացեք Ծաղկաձոր, հյուրանոցները լրիվ դատարկ են. Գագիկ Ծառուկյան (Տեսանյութ)
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը ճիշտ չի համարում կորոնավիրուսի պոտենցիալ կրող համարվող մարդկանց Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում մեկուսացնելը:
Խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ծառուկյանը նկատեց, որ այդ որոշումից հետո Ծաղկաձորում իրենց հանգիստը անցկացնել ցանկացող զբոսաշրջիկները չեղարկել են ամրագրումները:
«Գնացեք Ծաղկաձոր, ամբողջ տուրիստական գործակալություններին հարցրեք, մարդիկ տոմսերը հետ են վերցրել, հյուրանոցները լրիվ դատարկ են», - ասաց նա:
Կիրակի օրը ՀՀ-ում կորոնավիրուսի առաջին դեպքը գրանցվելուց հետո Ծաղկաձորի «Գոլդեն փելես» հյուրանոցում մեկուսացվել էր 32 մարդ։

Hotels in Tsakhkadzor empty after isolation of people suspected in coronavirus in a non-functioning hotel
03/03/2020 11:46
Leader of Prosperous Armenia faction Gagik Tsarukyan considers the isolation of people suspected in having coronavirus in Tsakhkadzor’s Golden Palace hotel wrong.
Speaking to reporters at the parliament today, Tsarukyan said that many tourists wishing to have their rest in Tsakhkadzor hotels annulled their reservations.
“Go to Tsakhkadzor, ask all the tourist agencies, people returned all the tickets, the hotels are completely empty,” he said.