Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը գերազանցել է 60 հազարը (РИА Новости)
Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածության թիվը հասել է 60 500-ի, որից 3739-ը`մահացու: Այս մասին հայտնել է Իրանի առողջապահության նախարարի տեղակալ Ալիրեզա Վահաձեն:
«Անցած օրվա ընթացքում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով վարակի 2274 նոր դեպք, ընդհանուր առմամբ (փետրվարի 19-ից - խմբ.) վարակվածների թիվը հասել է 60 500-ի», - ասել է նա Twitter- ում ՝ հավելելով, որ այս թվից 24 236 հիվանդ ապաքինվել է:
Նրա խոսքով ՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում մահացել է նաև 136 մարդ, ինչի պատճառով զոհերի ընդհանուր թիվը փետրվարի 19-ից հասել է 3739-ի:

В Иране число заразившихся коронавирусом превысило 60 тысяч человек (РИА Новости)
Число заражений коронавирусом в Иране достигло 60 500 случаев, из них – 3739 с летальным исходом, сообщил советник министра здравоохранения Ирана Алиреза Вахабзаде.
"За прошедшие сутки выявлено 2274 новых случая заражения коронавирусом, в общей сложности (с 19 февраля – ред.) число зараженных достигло 60 500 человек", - сообщил он в Twitter, добавив, что из этого числа 24 236 больных выздоровели.
По его словам, за прошедшие 24 часа также скончались 136 человек, за счет чего общее число жертв с 19 февраля, когда власти впервые сообщили о коронавирусе, достигло 3739.