«Գիշերները քնել ենք փողոցներում, որ ինքը նստի, մենք լավ ապրենք, բայց էսօր էդ լավը չեմ կարողնաում հասկանամ՝ որն ա». Ակցիայի մասնակիցը՝ Փաշինյանի մասին
15/06/2020 13:11
Արարատի մարզի մի քանի համայնքի բնակիչներ ակցիա են անում կառավարության դիմաց։ Նրանք բարձրացնում են տրանսպորտի հարցը։
Մեկ այլ բնակիչ էլ ջրի խնդրի մասին խոսեց։
«Ես կխնդրեի որևէ մեկն էս ջրի շշի պարունակությունը փորձաքննության անցկացներ ու պատասխան տան՝ էս ջուրն իրավունք կա՞ խմելու, թե՞ չկա։ Եթե թույլտվություն եղավ, որ կարող ենք խմել ու կարող են խմել իրանցից բոլորի երեխաները, բոլոր պատգամավորների, իմ երեխան էլ կխմի, մյուսի երեխան էլ կխմի», - ասաց Տաթևիկ Ավետիսյանը։
Նրա խոսքով՝ համախմբած ընտրել են Նիկոլ Փաշինյանին, որ ամեն ինչ լավ լինի։
«Իմ երեխայի ձեռքը բռնած՝ փողոցները փակել ենք, գիշերները քնել ենք փողոցներում, որ ինքը նստի, մենք լավ ապրենք, բայց էսօր էդ լավը չեմ կարողնաում հասկանամ՝ որն ա», - ասաց նա։

Мы ночевали ночью на улицах, чтобы он пришел к власти, мы хорошо жили, но сегодня я не вижу ничего хорошего – участник акции протеста о Николе Пашиняне
15/06/2020 13:49
Жители нескольких общин Араратской области проводят сегодня акцию протеста перед зданием правительства Армении. Участники акции требуют решить вопрос транспорта.
Другая жительница области заявила о проблеме водоснабжения.
«Я прошу, чтобы кто-то провел экспертизу воды в этой бутылке и ответил, можно пить эту воду или нет. Если они разрешат, скажут, что мы можем пить эту воду, и ее могут выпить их дети, дети всех депутатов и чиновников, то мой ребенок и другие дети тоже выпьют», - сказала Татевик Аветисян.
По ее словам, все они сплоченно избрали Никола Пашиняна в надежде, что все будет хорошо.
«Я вместе со своим ребенком перекрывала улицы, ночевали ночью на дорогах, чтобы он пришел к власти, мы хорошо жили. Но сегодня я не вижу ничего хорошего», - сказала она.