Իրանում հայտարարել են, որ ՄԱԳԱՏԷ-ի տնօրենի հետ բանակցությունները եղել են կառուցողական
Թեհրանում Ատոմային Էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսիի հետ բանակցություններն անցան կառուցողական մթնոլորտում, հայտարարել է Իրանի Ատոմային Էներգիայի կազմակերպության ղեկավար Ալի Աքբար Սալեհին:
«Գրոսիի հետ բանակցությունները կառուցողական էին: Որոշվել է, որ գործակալությունը պրոֆեսիոնալ և անաչառ կերպով կկատարի իր աշխատանքը, իսկ մենք կգործենք մեր հանձնառությունների շրջանակում», - մեջբերում է նրա խոսքը «Tasnim» գործակալությունը:
Սալեհին ավելացրել է, որ «Գրոսիի գալով (որպես գործակալության գլխավոր տնօրեն) սկսվում է Իրանի և ՄԱԳԱՏԷ-ի համագործակցության նոր փուլ»:

В Иране заявили, что переговоры с директором МАГАТЭ были конструктивными
Переговоры с генеральным директором Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Рафаэлем Гросси в Тегеране прошли в конструктивном ключе. Об этом заявил во вторник глава Организации по атомной энергии Ирана Али Акбар Салехи.
"Переговоры с Гросси были конструктивными. Было решено, что агентство будет профессионально и беспристрастно выполнять свою работу, а мы будем действовать в рамках наших обязательств", - цитирует его агентство Tasim.
Салехи добавил, что "с приходом Гросси [в качестве генерального директора агентства] начинается новая глава сотрудничества Ирана и МАГАТЭ". "Я надеюсь, что результаты визита [Гросси в Тегеран] будут выгодны обеим сторонам", - отметил он.