Բնակչությանը նյութական աջակցություն տրամադրելու նպատակով կստեղծվի սոցիալական և նյութական աջակցության շտաբ. Նիկոլ Փաշինյանի որոշումը
02/10/2020 14:43
Հաշվի առնելով 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի առավոտյան Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի կողմից Արցախի Հանրապետության ուղղությամբ սկսված ռազմական գործողությունները՝ զինծառայողներին (մարտական գործողությունների հետևանքով տուժած), զինվորական ծառայության մեջ չգտնվող անձանց (կամավորներին), ինչպես նաև բնակչությանը նյութական աջակցություն տրամադրելու նպատակով կստեղծվի սոցիալական և նյութական աջակցության շտաբ։ Որոշումը ստորագրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Ըստ որոշման՝ ամենօրյա պարբերականությամբ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին կներկայացվի հաշվետվություն կատարված աշխատանքների մասին։

В Армении создан Штаб материального и социального обеспечения населения
В связи с развязанными Азербайджаном 27 сентября 2020 года боевыми действиями против Республики Арцах в Армении создан Штаб материального и социального обеспечения.
Как сообщает пресс-служба правительства, решение подписано премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Учитывая, что 27 сентября ВС Азербайджана начали боевые действия против Республики Арцах, создается штаб по оказанию социального и материального содействия военнослужащим (пострадавшим от боевых действий), лицам, не находящимся на военной службе (добровольцы), а также населению», - говорится в решении премьер-министра Армении.