Այս ամոթալի պետությունը կապվում է եվրոպական արժեքների հետ միայն իր նավթամուղերով. ԵԽ գերմանացի պատգամավոր
08/10/2020 16:07
Բաքուն անում է այն, ինչ ուզում է, և դա անում է Էրդողանի շնորհիվ, որը չի թաքցնում իր նպատակը՝ ավարտին հասցնել 100 տարի առաջ սկսված Հայոց ցեղասպանությունը, հայտարարել է Գերմանիայից Եվրոպայի խորհրդի անդամ Մարտին Զոնբորնը:
«Ես չէի ցանկանա շատ ժամանակ ծախսել Ադրբեջանի վրա: Այս ամոթալի պետությունը կապվում է եվրոպական արժեքների հետ միայն իր նավթամուղերով: Բաքուն անում է այն, ինչ ուզում է, և դա անում է շնորհիվ Էրդողանի, որը չի թաքցնում իր նպատակը՝ ավարտին հասցնել 100 տարի առաջ սկսված Հայոց ցեղասպանությունը:
Ես չեմ կարող հասկանալ այն փաստը, որ Եվրամիությունը նրան դեռ գործընկեր է համարում: Թուրքիան իր ջիհադական վարձկանների միջոցով ահաբեկչություն է տարածում Կովկասում, Իրաքում, Սիրիայում, Լիբիայում և Միջերկրական ծովում: Որպես անկուսակցական խմբի ոչ պաշտոնական խոսնակ՝ ես ասում եմ, որ ճանաչում եմ Արցախի Հանրապետությունը:
Հուսով եմ, որ մյուսները հետևելու են այս օրինակին և մենք կապահովենք միջազգային հանրության պաշտպանությունն այն մարդկանց համար, ուրոնց տարիներ շարունակ մերժել ենք», - ասել է նա:

Это позорное государство связано с европейскими ценностями своими нефтепроводами: немецкий депутат Совета Европы
08/10/2020 15:50
Баку делает все, что хочет, и делает это благодаря Эрдогану, который не скрывает своей цели довести до конца Геноцид армян, начавшийся 100 лет назад, заявил член Совета Европы от Германии Мартин Зонборн.
«Я не хотел бы тратить много времени на Азербайджан. Это позорное государство связано с европейскими ценностями своими нефтепроводами. Баку делает все, что хочет, и делает это благодаря Эрдогану, который не скрывает своей цели довести до конца Геноцид армян, начавшийся 100 лет назад.
Я не могу понять того факта, что Евросоюз по-прежнему считает его партнером. Турция через своих наемников-джихадистов распространяет терроризм на Кавказе, в Ираке, Сирии, Ливии и Средиземноморье. Как неофициальный спикер беспартийной группы, я говорю, что признаю Республику Арцах.
Я надеюсь, что и другие последуют этому примеру, и мы обеспечим защиту международного сообщества людям, которых мы отвергали годами», - заявил член Совета Европы от Германии Мартин Зонборн.