Միասնականության համատեղ կոչով հանդես եկած կուսակցությունները գտնում են՝ երկրում առկա է չօգտագործված պոտենցիալ. Իշխան Սաղաթելյան
17/10/2020 15:25
Միասնականության մասին համատեղ կոչով հանդես եկած մեկ տասնյակից ավելի կուսակցությունները գտնում են, որ երկրում առկա է չօգտագործված պոտենցիալ, և պետք է համախմբվել՝ օրհասական վիճակում հաղթանակ ապահովելու համար, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Սա, կարծում ենք, բացառիկ հնարավորություն է ՀՀ իշխանության համար: Քաղաքական կուսակցություններն այս օրերին մշտապես հանդիպել և քննարկումներ են ունեցել, և պատրաստ ենք այս օրակարգով հանդիպել նաև ՀՀ վարչապետին՝ դետալներ քննարկելու համար: Մինչ այժմ գործադիրի ղեկավարի հետ քննարկում չի եղել:
Հայ ժողովրդի ողջ ռեսուրսը պետք է օգտագործվի, պետք է օգտագործվեն բոլոր հնարավորությունները: Մենք գտնում ենք, որ սրա անհրաժեշտությունը կա և այդ պահանջով դիմում ենք իշխանությանը», - նշեց բանախոսը:

Выступившие с совместным призывом партии считают, что в стране есть неиспользованный потенциал – Ишхан Сагателян
17/10/2020 16:20
Более одного десятка армянских партий выступили с совместным призывом к единству. Политические силы считают, что в стране есть неиспользованный потенциал и в этой критической ситуации нужно сплотиться для обеспечения победы, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян.
«Считаю, что это исключительная возможность для власти. Политические партии в эти дни постоянно встречались и проводили обсуждения, и мы готовы встретиться с этой повесткой также с премьер-министром, чтобы обсудить детали. До сих пор с руководителем правительства не было встречи.
Необходимо использовать весь ресурс армянского народа, использовать все возможности. Мы считаем, что в этом есть необходимость и обращаемся к правительству с этим требованием», - отметил Ишхан Сагателян.