Ջախջախել են թշնամուն, ոչնչացրել «Կամազ»-ները. ՊԲ-ն ներկայացրել է նոր հերոսներին
Շարունակվում են հերոսական արարումները ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում: Կապիտան Գարեգին Սամվելի Գալստյանը թշնամական 2 միավոր ՄՄ-21 կայանք, իսկ ավագ լեյտենանտ Կարեն Հակոբի Մանուկյանը 3 միավոր «Կամազ» ոչնչացնելու համար ներկայացվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալների:
Հմուտ և կազմակերպված գործողությունների համար, որոնց շնորհիվ հակառակորդին պատճառվել են զգալի մարդկային ու ռազմատեխնիկական կորուստներ, փոխգնդապետ Կորյուն Սուրենի Ավետիսյանը կպարգևատրվի «Արիության համար» մեդալով:
Թշնամական ուժերի առաջխաղացման փորձերը կասեցնելու և վերջինիս մեծ չափերի կորուստներ հասցնելու համար փոխգնդապետ Սեյրան Վալերիի Հակոբյանը ներկայացվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի:
Յուրային հրետանու հստակ ու պլանաչափ աշխատանքը կազմակերպելու և թշնամական ուժերի ջախջախմանը նպաստելու համար գնդապետ Արամ Այվարի Խաչատրյանը կներկայացվի «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի: Նույն կարգի ծառայությունների համար գնդապետ Կարեն Կառլենի Բաբայանը կպարգևատրվի «Արիության համար» մեդալով: Փոխգնդապետ Նորայր Հրաչիկի Հայրապետյանը նույնպես աչքի է ընկել հակառակորդի ջախջախմանը նպաստող գործողություններով, ինչի համար էլ ներկայացվել է «Մարտական խաչ» 2-րդ աստիճանի շքանշանի: Նույն կարգի պետական պարգևի է արժանացել նաև փոխգնդապետ Արայիկ Ռազմիկի Բախշյանը՝ հակառակորդի դեմ ռազմական գործողություններում և պետական սահմանները պաշտպանելիս դրսևորած անձնական արիության և խիզախության համար:
Վիրավոր զինծառայողների տարհանման ու վիրահատական գործընթացին նպաստելու համար կամավորական Արմեն Համլետի Բդոյանն ու վարորդ-սանիտար Ալբերտ Վրեժի Սահակյանը ներկայացվել են «Մարտական ծառայություն» մեդալների: Նույն կարգի պատվաբեր մեդալներ են վաստակել նաև շարքային-պայմանագրայիններ Էմիլ Արկադիի Հայրապետյանը, Արմեն Վագիֆի Մանվելյանն ու Վաղինակ Լևոնի Հարությունյանը՝ մարտական պայմաններում սանիտարական մեքենաների բնականոն աշխատանքների կազմակերպմանը նպաստելու համար:

Армия обороны представила к наградам очередную группу военнослужащих
Армия обороны Арцаха представила к наградам очередную группу военнослужащих, проявивших героизм при защите родины.
Капитан Гарегин Галстян уничтожил две единицы установок ММ-21, а старший лейтенант Карен Манукян – 3 автомобиля «Камаз». Они представлены к награждению медалями «За боевую службу».
За умелые и организованные действия, благодаря которым противнику нанесены значительные потери в живой силе и военной технике, подполковник Корюн Аветисян будет награжден медалью «За отвагу».
За пресечение попытки продвижения сил противника и нанесение ему крупных потерь подполковник Сейран Акопян будет удостоен ордена «Боевой Крест» I степени.
За четкую и планомерную организацию работы артиллерии и содействие уничтожению противника полковник Арам Хачатрян представлен к награждению орденом «Боевой Крест» II степени. За аналогичные заслуги полковник Карен Бабаян будет награжден медалью «За отвагу».
Подполковник Норайр Айрапетян также отличился действиями, способствующими уничтожению врага. Он представлен к награждению орденом «Боевой Крест» II степени. Такой же государственной награды удостоен подполковник Араик Бахшян, проявивший отвагу и мужество при защите государственных границ и боевых действиях против противника.
Доброволец Армен Бдоян и водитель-санитар Альберт Саакян представлены к награждению медалями «За боевую службу» за помощь при эвакуации, а также в процессе операции раненных военнослужащих. Такой же награды удостоены рядовые-контрактники Эмиль Айрапетян, Армен Манвелян и Вагинак Арутюнян – за организацию нормальной работы санитарных машин в боевых условиях.