«Հրապարակ». Կան չճանաչված դիակներ, իդենտիֆիկացիոն գործողություններ են կատարվում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քառօրյա լռությունից հետո ՊԲ-ն երեկ հայտարարեց հայրենիքի պաշտպանության համար մղվող մարտերում նահատակված ևս 11 զինծառայողի անուն։
Սակայն մինչ այդ մասին հայտնելը մենք հարցում արեցինք պաշտպանության նախարարություն՝ հետաքրքրվելով, թե արդյոք վերջին չորս օրվա ընթացքում հայկական կողմը զոհեր չի տվել, ո՞րն է պատճառը, որ չորս օր զոհերի մասին ինֆորմացիա չի տրամադրվում։ «Իդենտիֆիկացիայի խնդիր կա», - փոխանցեց ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
Բանն այն է, որ սոցիալական ցանցերում ակտիվ քննարկումներ կան, որ հնարավոր է այլևս ամենօրյա ռեժիմով չհայտնեն զոհերի մասին՝ հանրության շրջանում հուսահատական տրամադրություններ չձևավորելու նպատակով։ Պաշտպանության բանակը, հիշեցնենք, հաղորդել է 1177 զոհի անուն, մինչ օրս զոհվել է 46 խաղաղ բնակիչ: Կան չճանաչված դիակներ, դրանց հետ կապված՝ իդենտիֆիկացիոն գործողություններ են կատարվում»։

«Грапарак»: Есть неопознанные трупы, проводится работа по идентификации
После четырехдневного молчания Армия обороны вчера объявила имена 11 военнослужащих, погибших в боях при отражении азербайджанской агрессии в зоне карабахского конфликта, пишет газета «Грапарак».
«Но до того как об этом сообщили, мы направили запрос в министерство обороны, чтобы уточнить, не было ли в течение последних 4 дней жертв с армянской стороны и почему о погибших не предоставляется информация. "Есть проблема с идентификацией тел", - сообщила пресс-секретарь Минобороны Шушан Степанян.
Дело в том, что в социальных сетях активно обсуждается, что, возможно, о погибших больше не будут сообщать каждый день, чтобы избежать состояния отчаяния в обществе. Напомним, Армия обороны сообщила имена 1177 погибших военнослужащих, по сей день погибли 46 мирных граждан. Есть неопознанные трупы, проводятся работы по идентификации», - пишет газета.