«Հրապարակ». Նիկոլ Փաշինյանը որոշել է կրկին ԱԱԾ տնօրեն փոխել
«Մեր տեղեկություններով, օրերս Նիկոլ Փաշինյանը հրավիրել է ուժայիններին և ուղիղ հարցրել՝ ինձ հե՞տ եք, թե՞ ոչ։ Ոստիկանապետն ասել է՝ միանշանակ, ԱԱԾ տնօրենն ու ԳՇ պետն ինչ-որ անորոշ բաներ են ասել՝ օրենքի ու օրինականության մասին, ինչից վարչապետը դժգոհ է մնացել և որոշել է կրկին ԱԱԾ տնօրեն փոխել, որպեսզի անվերապահորեն իրեն նվիրված մարդ նշանակի։
Ասացին, որ առաջարկ է արվել նախկին զինդատախազ, Խաչատուր Սուքիասյանի խնամի Գագիկ Ջհանգիրյանին: Նա, սակայն, հրաժարվել է՝ մոտավորապես այսպես ասելով. «Ես խորտակվող նավում պաշտոն չեմ ստանձնի»:
Մենք կապվեցինք Գագիկ Ջհանգիրյանի հետ։ «Ոչ, նման առաջարկ չկա, որևէ մեկնաբանություն չեմ անում», - ասաց նա և արագ անջատեց հեռախոսը»։

«Грапарак»: Никол Пашинян решил снова сменить директора СНБ
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что на днях Никол Пашинян пригласил силовиков и спросил их напрямую: вы со мной или нет. Начальник полиции заявил – однозначно, директор СНБ и начальник Генштаба сделали какие-то неопределенные заявления о законе и законности, после чего премьер-министр остался недоволен и решил снова сменить директора СНБ, назначив на эту должность безоговорочно преданного ему человека.
«Говорят, что бывшему военному прокурору, свату Хачатура Сукиасяна – Гагику Джангиряну было предложено занять этот пост. Однако он оказался, ответив приблизительно сказав: "Мне не нужна должность на тонущем корабле".
Мы связались с Гагиком Джангиряном. "Нет, такого предложения не было, я отказываюсь комментировать", - ответил он, отключив телефон», - пишет газета.