Սիրիական Մասյաֆը հարվածի է ենթարկվել. Իսրայելը փակել է Գոլանի երկինքը
Սիրիայի հակաօդային պաշտպանության համակարգը գործի է դրվել դեկտեմբերի 25-ի գիշերը Սիրիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Մասյաֆ քաղաքի մերձակայքում հարձակումը հետ մղելու համար, որի հետևում ենթադրաբար կանգնած է Իսրայելը: Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ իսրայելական օդային հարվածը սկսվել է Լիբանանի օդային տարածքից դեպի Մասյաֆ շրջան: Սիրիական SANA պետական լրատվական գործակալության փոխանցմամբ՝ արաբական հակաօդային պաշտպանությունը կարողացել է խափանել հրթիռների մեծ մասը:
Դամասկոսի աղբյուրները պնդում են, որ ավիահարվածը հասցվել է Համայի նահանգում՝ Մասյաֆի մոտակայքում գտնվող Սիրիայի հետազոտական կենտրոնին:
Իսրայելի Պաշտպանության ուժերի խոսնակը չի մեկնաբանում այս հաղորդագրությունները, սակայն Հորդանան գետից դեպի արևելք գտնվող Գոլանի բարձունքների օդային տարածքը՝ իսրայելա-սիրիական սահմանին, փակել է թռիչքների համար մինչև դեկտեմբերի 31-ը:

Удар по сирийскому Масьяфу: Израиль закрыл небо над Голанами
Противовоздушная система Сирии была задействована в ночь на 25 декабря для отражения атаки недалеко от города Масьяф на северо-западе Сирии, за которой, предположительно, стоит Израиль. Министерство обороны Сирии заявило, что израильский авиаудар был нанесён по району Масьяфа из ливанского воздушного пространства. Согласно сирийскому государственному информагентству SANA, ПВО арабской республики удалось перехватить большую часть ракет.
Источники в Дамаске утверждают, что авиаудар был нанесён по Сирийскому научно-исследовательскому центру под Масьяфом, в провинции Хама.
Пресс-секретарь Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) не стал комментировать данные сообщения, но воздушное пространство над Голанскими высотами к востоку от реки Иордан, на израильско-сирийской границе было ранее закрыто для полётов до 31 декабря.