Ապրիլի 24-ից առաջ հանրությանը ուզում են պատրաստել մտքին, թե մեր ինչի՞ն է պետք Ցեղասպանության ճանաչումը. Նաիրա Զոհրաբյան (Տեսանյութ)
31/03/2021 11:04
Ու հանկարծ չմտածեք, թե Հովիկ Աղազարյանը մի բան էլի «բլթացրել» է, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը: Պատգամավորը նաև տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ «Փաստինֆոյին» տված հարցազրույցում իմքայլական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը հայտարարում է, որ Քարվաճառը հայկական չի եղել.«Ամբողջ աշխարհն ասում է՝ Քելբաջարը քոնը չի, տղա ջան, արագ-արագ հետ տուր: Ու դու էլ խելոք-խելոք պետք ա հետ տայիր՝ վաղ թե ուշ»:
Նաիրա Զոհրաբյանը գրել է, որ դա հատուկ քաղաքականություն է.«Օվերտոնի պատուհան, երբ ապրիլի 24-ից առաջ հանրությանը ուզում են պատրաստել մտքին, թե մեր ինչի՞ն է պետք Ցեղասպանության ճանաչումը, երբ ԱԽ քարտուղարը թրքասիրություն է քարոզում, երբ Սյունիքը վերաձևելուց առաջ ժողովրդին համոզում են, որ Քարվաճառը երբեք հայկական չի եղել, երբ տգետ ու կառավարելի հասարակություն ունենալու համար նրանցից մեկը հայտարարում է, որ եթե բուհերը վաճառենք ու տեղը հյուրանոցներ սարքենք՝ տուրիզմը կզարգանա, որովհետեւ մանիպուլացնելու համար իրենց տգետ հասարակություն է պետք։
Խորհրդարանը լցված է տարիներ շարունակ Գերմանիայի «Խաղաղության ճամբարներում» թուրքի հետ մի վրանի տակ քնածներով, ովքեր Ադրբեջանի շահի համար իրենց են ճղում։ Էս մարդիկ պատահական չեն ընտրվել։ Սրանց հատ-հատ ընտրել են Հայաստանը Թուրքիայի վիլայեթ սարքելու մեծ Թուրանի ծրագրի առաքիչները ու հիմա սրանք, ժողովրդի մի մասի լուռ համաձայնությամբ, սպանում են Հայաստանը»։

В преддверие 24 апреля хотят подготовить общество к мысли: зачем нам нужно признание Геноцида армян – Наира Зограбян
31/03/2021 12:02
Не думайте, что Овик Агазарян опять что-то случайно «ляпнул», написала на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян. Она опубликовала также видеоматериал, в котором депутат фракции «Мой шаг» в интервью «ФактИнфо» заявляет, что Карвачар не был армянским. «Весь мир говорит, что Карвачар не твой, давай, верни поскорее. И ты должен молча вернуть, рано или поздно».
Наира Зограбян отметила, что это проводимая властями специальная политика.
«Это окно Овертона, когда в преддверие 24 апреля хотят подготовить общество к мысли, зачем нам нужно признание Геноцида армян, когда секретарь Совета безопасности пропагандирует любовь к туркам, когда до того, как перекроить Сюник, народ уговаривают, что Карвачар никогда не был армянским, когда – чтобы иметь невежественное и управляемое общество – один из них заявляет, что если продать вузы и построить на их месте гостиницы, то туризм будет развиваться. Для манипулирования им нужно невежественное общество.
Парламент заполнен теми, кто на протяжении лет спал в одной палатке с турками в «Лагерях мира» в Германии, теми, кто ради интересов Азербайджана, рвет себя на части. Эти люди были избраны неслучайно. Их избрали экспедиторы программы «Большой Туран» по превращению Армении в вилайет Турции. Сейчас они с молчаливого согласия какой-то части народа убивают Армению», - написала Наира Зограбян.