Արցախի վերահսկողությունից դուրս տարածքներից հայտնաբերված 1526 աճյունից 26-ը, նախնական տվյալներով, քաղաքացիական անձանց են
01/04/2021 12:31
ՆԳ նախարարության փրկարար ծառայության ջոկատներն այսօր զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման աշխատանքները երկու ջոկատով շարունակում են Ասկերանի վերին ենթաշրջանի՝ Ավետարանոց համայնքի ուղղությամբ և Մարտունու շրջանում:
Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից մինչ օրս հայտնաբերվել և տարհանվել է 1526 աճյուն: Նախնական տվյալներով 26-ը՝ քաղաքացիական անձինք են:

Поиск тел погибших военнослужащих сегодня продолжается в направлении общины Аветараноц и в Мартунинском районе
01/04/2021 14:11
Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести военнослужащих сегодня продолжаются двумя отрядами в направлении верхнего подрайона Аскерана – общины Аветараноц и в Мартунинском районе, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
В общей сложности на неподконтрольных Арцаху территориях по сей день было найдено и эвакуировано 1525 тел, по предварительным данным 26 их них – гражданские лица.