Կիևում հրաձգության հետևանքով վիրավորվել է երկու մարդ
Կիևի Գոլոսեևսկի շրջանում հրաձգության հետևանքով ոստիկան ու քաղաքացիական անձ է վիրավորվել, հայտնել է ուկրաինական մայրաքաղաքային ոստիկանության մամուլի ծառայությունը:
«Մայրաքաղաքում ոստիկանության հատուկ գործողություն է սկսվել ոստիկանության սպային և քաղաքացիական անձին վիրավորում հասցրած տղամարդուն ձերբակալելու ուղղությամբ», - նշել է քաղաքային ոստիկանության պետ Անդրեյ Կրիշչենկոն:
Նրա խոսքով՝ ձեռնարկվում են բոլոր միջոցները հարձակվողին ձերբակալելու համար:
Ինչպես նշվել է՝ տուժածներին ցուցաբերվում է անհրաժեշտ օգնությունը:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ պարեկային ոստիկանության աշխատակիցներին ահազանգել են բնակարանում առկա վեճի մասին: Դեպքի վայրում տարածքի տերը որսորդական հրացանով կրակ է արձակել ոստիկանների ուղղությամբ:

Два человека ранены в результате стрельбы в Киеве
Полицейский и гражданское лицо получили ранения в результате стрельбы в Голосеевском районе Киева, сообщила пресс-служба полиции украинской столицы.
«В столице введена специальная полицейская операция по задержанию человека, который ранил полицейского и гражданского человека», — заявил начальник городской полиции Андрей Крищенко.
По его словам, принимаются все меры, направленные на задержание злоумышленника.
Как отмечается, пострадавшим оказывают необходимую помощь.
По предварительной информации, сотрудники патрульной полиции выехали на вызов по поводу конфликта в квартире. На месте происшествия владелец помещения выстрелил из охотничьего ружья в направлении полицейских.