Մենք հաստատակամ ենք մեր որոշման մեջ․ Արթուր Ղազինյանը կառաջադրվի երրորդ անգամ․ Արծվիկ Մինասյան
«Հայաստան» խմբակցությունը երրորդ անգամ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնում կառաջադրի Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը, «Փաստինֆո»-ին հայտնել է խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը:
Իշխող մեծամասնությունն արդեն երկու անգամ մերժել է Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը՝ որպես հիմնավորում ներկայացնելով, թե վերջինս հեռու է ռազմական գործից։
«Իրենք ամեն ինչ էլ կարող են ասել։ Մենք վստահ ենք, որ Արթուր Ղազինյանը լավագույնս կիրականացնի Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի գործառույթները», - ասել է Արծվիկ Մինասյանը՝ արձագանքելով ՔՊ-ականներին:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է Արթուր Ղազինյանի չընտրվելու դեպքում թեկնածուն փոխվի կամ առաջադրվի «Պատիվ ունեմ» դաշինքից, Արծվիկ Մինասյանը պատասխանել է. «Մենք հաստատակամ ենք մեր որոշման մեջ»:

Мы тверды в своем решении: Артур Казинян будет выдвинут в третий раз – Арцвик Минасян
Парламентская фракция «Армения» в третий раз выдвинет  на пост заместителя главы постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности Национального Собрания Армении кандидатуру Артура Казиняна, сообщил «ФактИнфо» секретарь фракции Арцвик Минасян.
Напомним, правящее большинство дважды отклонило кандидатуру Артура Казиняна на этот пост. В качестве довода в пользу своего решения представители «Гражданского договора» указали, что Казинян далек от военного дела.
«Они могут утверждать все, что угодно. Мы же уверены в том, что Артур Казинян наилучшим образом будет выполнять функции заместителя председателя комиссии по вопросам обороны и безопасности», - сказал Арцвик Минасян.
В ответ на вопрос, возможна ли смена кандидата в случае очередного отклонения кандидатуры Артура Казиняна или уступки в пользу кандидата от блока «Честь имею», Арцвик Минасян заявил: «Мы тверды в своем решении».