Դավիթ Գալստյանն (Պատրոն Դավո) իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում. Պաշտպան
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոնի նստավայրում քննվում է զենք մատակարարող ընկերության տնօրեն Դավիթ Գալստյանի (Պատրոն Դավո) խափանման միջոց կալանքի միջնորդության քննությունը։
«Դավիթ Գալստյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում», - դատարանի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպանը՝ ավելացնելով նաև, որ սա ամբողջությամբ նոր գործ է, հին գործի հետ կապ չունի։
Հիշեցնենք, ԱԱԾ-ն հայտնել է, որ Դավիթ Տոնոյանն ու Դավիթ Գալստյանը մոտ 3 մլրդ ՀՀ դրամ հափշտակելու և կեղծիքներ կատարելու համար ձերբակալվել են. կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան։

Давид Галстян не признает предъявленное ему обвинение – адвокат
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административного района Кентрон) рассматривается ходатайство о применении ареста в качестве меры пресечения в отношении директора компании-поставщика оружия Давида Галстяна (известного как «Патрон Даво»).
«Давид Галстян не признает предъявленное ему обвинение», - заявил журналистам перед зданием суда его адвокат, добавив, что это полностью новое дело, которое не связано с прежним.
Напомним, ранее Служба национальной безопасности Армении сообщила о задержании бывшего министра обороны Давида Тонояна и Давида Галстяна по подозрению в хищении порядка 3 млрд. драмов и подлоге. В суд представлены ходатайства об их аресте.