Արցախում կորոնավիրուսի 55 նոր դեպք է գրանցվել. 2 մարդ մահացել է
Նոյեմբերի 12-ին կատարվել է 212 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 55 նոր դեպք է գրանցվել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 146 վարակակիր: Բժիշկները 23 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 61-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով արձանագրվել է 2 մահվան դեպք։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 19984 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3114-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлены 55 случаев заражения коронавирусом, скончались 2 человека
В Арцахе 12 ноября проведены 212 тестов на коронавирус, в республике выявлено 55 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 146 пациентов с диагнозом COVID-19. Врачи оценивают состояние 23 пациентов как крайне тяжелое, 61 – как тяжелое, в том числе в молодом возрасте. Пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрированы два случая смерти от коронавируса.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 19 984 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 3114 – подтвержден положительный результат.