Համատեղ հանձնաժողովի ստեղծումը և սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը կթուլացնեն սահմանային լարվածությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ
17/11/2021 14:52
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, որ հայ-ադրբեջանական սահմանին լարվածությունը թուլացնելու համար անհրաժեշտ է ստեղծել համատեղ հանձնաժողով և սկսել սահմանազատման գործընթացը։
«Անհրաժեշտ է լուծել սահմանազատման խնդիրը, ստեղծել համատեղ հանձնաժողով և սկսել սահմանազատման գործընթացը՝ միջազգայնորեն ճանաչված սահմանների հարգման սկզբունքով։ Այս գործընթացի մեկնարկով սահմանին լարվածությունը կթուլանա», - ասել է Բայրամովը թուրքական «Անադոլու» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում։

Создание совместной комиссии для процесса делимитации снизить напряженность на азербайджано-армянской границе - глава МИД Азербайджана
17/11/2021 14:37
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов заявил, что для снижения напряженности на армяно-азербайджанской границе необходимо создание совместной комиссии и начала процесса делимитации.
«Необходимо решить проблему разграничения, сформировать совместную комиссию и начать процесс делимитации в соответствии с принципом уважения международно признанных границ. С началом этого процесса напряженность на границе спадет», - сказал Байрамов в интервью турецкому агентству Anadolu.