Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք, մահացել է 4 քաղաքացի
Ապրիլի 1-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Կատարվել է 2063 թեստավորում, առողջացել՝ 55 քաղաքացի, մահացել՝ 3 քաղաքացի:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 540 դեպք, որոնցից 410 042-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2216 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8616 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1677. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 21, скончались 4 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 1 апреля увеличилось на 21. Проведено 2063 теста, выздоровели 55 граждан, скончались 3 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 540 человек, выздоровели 410 042 человек. В больницах проходят лечение 2216 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8616, число случаев смерти по иным причинам составляет 1677. Вчера был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.