Ալիևի երեկվա ասուլիսից հասկացվեց՝ արդեն անհանգիստ են, որ կարող են կորցնել Նիկոլին. Իշխան Սաղաթելյան
ՀՀ գործող իշխանությունը նվեր է Թուրքիայի և Ադրբեջանի համար։ Ալիևի երեկվա ասուլիսից հասկացվեց՝ արդեն անհանգիստ են, որ կարող են կորցնել Նիկոլին, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Ի՞նչ է մեր բանակի վիճակը, քանի ամիս է՝ ԳՇ պետ չկա։ Իրենք ավելի շատ մտածում են Երևանի քաղաքապետի ընտրության մասին, քան՝ սահմանների անվտանգության։ Մի քանի միլիարդ հատկացրել են զբոսայգիներ, ճեմուղիներ կառուցելուն, բայց երկիրն այսօր ուրիշ առաջնահերթություններ ունի։
Նիկոլինը խաղաղության օրակարգ չէ, այլ՝ հայրենազրկման։ Ժողովրդին հերթական խաղաղության մասին ստով են կերակրում։ Պատերազմ կլինի, եթե նա մնա։ Եթե պատերազմ լինի, և նա իշխանության լինի, շատ մեծ են լինելու կորուստները։ Քանի նա կա, ունենալու ենք նոր կորուստներ, նոր մահեր», - ասաց Սաղաթելյանը։

Ишхан Сагателян: Действующая власть Армении – подарок для Турции и Азербайджана
Действующая власть Армении – подарок для Турции и Азербайджана. Из вчерашней пресс-конференции Алиева было понятно, что они уже обеспокоены, что могут потерять Никола, заявил сегодня на пресс-конференции вице-спикер парламента, депутат фракции «Армения», Верховный представитель АРФД Ишхан Сагателян.
«В каком состоянии находится наша армия? Сколько месяцев не назначается начальник ГШ? Они больше думают о выборах мэра Еревана, чем о безопасности на границе. Несколько миллиардов выделили на строительство парков, аллей, но у страны сегодня другие приоритеты.
То, что обещает Никол, – не повестка мира, а повестка лишения родины. Народ кормят очередной ложью о мире. Если он останется, то будет война. Если начнется война, и он будет у власти, наши потери будут очень большими. Пока он находится у власти, у нас будут новые потери, новые смерти», - сказал Ишхан Сагателян.