Անիմաստ ենք համարում պաշտպանության, անվտանգային հարցերի շուրջ բանավիճել մեկի հետ, ով անգամ զինվորական ծառայություն չի անցել և աչքի է ընկնում քաղաքական հայացքների փոփոխությամբ․ Սեյրան Օհանյան
05/05/2022 16:56
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը  պատասխանել է ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի հետ բանավիճելու հրավերին։
«Ի պատասխան Հանրային հեռուստաընկերության մեկնաբան Պետրոս Ղազարյանի հրավերի՝ բանավիճելու  ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի հետ, հայտնում եմ,  որ ամեն ինչ ասված է․ հասարակությունը գիտի թե ՛ իշխանության, թե ՛ ընդդիմության մոտեցումները, ընդդիմադիր խմբակցությունները հրաժարականի հանրային պահանջ են ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանին, և  հիմա այլևւս սպառված է բանավեճի ֆորմատը։
«Պարոնայք գեներալները» (ինչպես նշում են իրենք) անիմաստ են համարում պաշտպանության, անվտանգային հարցերի շուրջ բանավիճել մեկի հետ, ով անգամ զինվորական ծառայություն չի անցել եւ պարբերաբար աչքի է ընկնում քաղաքական հայացքների փոփոխությամբ, որովհետև ամեն ինչ վաղուց ակնհայտ է», - գրել է Սեյրան օհանյանը՝ ֆեյսբուքյան իր էջում։

Считаем бессмысленной дискуссию вокруг вопросов обороны и безопасности с кем-то, кто даже не прошел военную службу и периодически меняет политические взгляды – Сейран Оганян
05/05/2022 17:44
Бывший министр обороны, секретарь фракции «Армения» Сейран Оганян ответил на приглашение к теледебатам с руководителем фракции «Гражданский договор» Айком Коджоряном.
«В ответ на приглашение ведущего Общественного телевидения Петроса Казаряна провести дебаты с руководителем фракции «Гражданский договор» Айком Конджоряном сообщаю, что все уже сказано. Обществу известны позиции и власти, и оппозиции. Оппозиционные фракции представили требование общества об отставке Никола Пашиняна и формат дебатов уже исчерпан.
«Господа генералы» (как они отмечают) считают бессмысленным дискуссию вокруг вопросов обороны, безопасности с кем-то, кто даже не прошел военную службу и периодически бросается в глаза сменой политических взглядов, поскольку все уже давно ясно», - написал Сейран Оганян на своей странице в Facebook.
Напомним, ранее руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян сообщил на своей странице в Facebook, что Петрос Казарян пригласил его и руководителя фракции «Армения» Сейрана Оганяна на публичные дебаты в эфире Общественного телевидения.