Մի հարց ենք տվել, իրենք 72 հոգով չեն կարողանում պատասխանել. Իշխան Սաղաթելյանը՝ իշխանությանը
Վաղը նախատեսված ԱԺ արտահերթ նիստի օրակարգը հստակ է։ Արտահերթ նիստի պահանջով ենք հանդես եկել, որպեսզի ԱԺ-ն հանդես գա հայտարարության տեքստով․ դա այն բոլոր կարմիր գծերն ու սկզբունքներն է, որով պետք է առաջնորդվի ցանկացած հայամետ իշխանություն, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
Քաղաքական գործչի խոսքով՝ իշխանությունը մշտապես հայտարարել է, թե ընդդիմությունն օրակարգ չունի, խորհրդարան չի գալիս, որովհետև ասելիք չունի, և որ ընդիմության  փողոցային պայքարի նպատակը ոչ թե Արցախն ու Հայաստանն են, այլ ընդամենն իշխանության գալը։
«Մենք ասացինք՝ արտահերթ նիստ հրավիրեք, սա էլ օրակարգը, որտեղ ձևակերպված են այն նվազագույն պայմանները, որոնք անհրաժեշտ են մեր երկրի գոյության և Արցախի լինելիության համար։
Մի հարց ենք տվել, իրենք 72 հոգով չեն կարողանում պատասխանել։ Պարզ ձևակերպել ենք՝ եկեք, ասեք, որ որևէ պարագայում չենք պատկերացնում լուծում, երբ Արցախը կարող է լինել Ադրբեջանի կազմում։ Իսկ իրենք ասել են, որ իրավունք չունեն դա ասելու», - հիշեցրեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Мы задали один вопрос, а 72 человека не могут ответить – Ишхан Сагателян
Повестка предусмотренного завтра внеочередного заседания парламента ясна. Мы выступили с требованием созвать внеочередное заседание, чтобы Национальное Собрание выступило с заявлением – это те красные линии и принципы, которыми должна руководствоваться любая проармянская власть, заявил в беседе с журналистами вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
По его словам, власти постоянно заявляли, что у оппозиции нет повестки, не приходит в парламент, потому что сказать нечего, целью уличной борьбы являются не Арцах и Армения, а лишь приход к власти.
«Мы сказали, созовите внеочередное заседание, вот вам повестка, где сформулированы те минимальные требования, которые необходимы для существования нашей страны и Арцаха.
Задали один вопрос, а они – 72 человека – не могут ответить. Мы четко сформулировали, что в каких-либо обстоятельствах не представляем решения, в результате которого Арцах может быть в составе Азербайджана. А они заявили, что не имеют права сказать это», - напомнил Ишхан Сагателян.