Ընդդիմադիրները ոչ թե հանդիպում են ուզում, այլ՝ բեմականացված ու գռեհիկ շոուներ. Անահիտ Ավանեսյան
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի կարծիքով՝ երեկ «Հայաստան» ու «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները պատգամավորին ոչ հարիր պահվածք են դրսևորել Առողջապահության նախարարությունում։
«Ես կարծում եմ՝ Ազգային ժողովում Էթիկայի հանձնաժողովը, որը որ կստեղծվի, մանրամասն կքննի այս վարքագիծը, պատգամավորին ոչ հարիր գործելաոճը ու խստորեն արձագանք կլինի դրան», - կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ավանեսյանը։
Նրա խոսքով՝ ընդդիմադիրները ոչ թե հանդիպում են ուզում, այլ՝ «բեմականացված ու գռեհիկ շոուներ»։
«Այո՛, ոստիկանական ուժերն ու մեր բոլոր իրավապահները պետք է գործեն խստիվ, օրենքի շրջանակներում», - նշեց նախարարը։
Ավանեսյանն ասաց, թե ժողովրդավարություն չի նշանակում անօրինական թողտվություն։ Ժողովրդավարություն, նրա խոսքով, նշանակում է պատշաճ վարքագիծ, իսկ երբ դա չկա, այո՛, պետք է կիրառվի վարչարարություն։
Հիշեցնենք՝ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Ասպրամ Կրպեյանը, Քրիստինե Վարդանյանը, «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը երեկ գնացել են Առողջապահության նախարարություն, մուտք գործել սենյակ, որտեղ նախարարը խորհրդակցության է եղել։ Ընդդիմադիր պատգամավորները նախարարի դիմաց նետել են 44-օրյա պատերազմում զոհված տղաների լուսանկարները, որտեղ նրանց մարմինները պարկերով գետնին էին նետված։

Оппозиционеры хотят не встречи, а «инсценированных и вульгарных шоу» – Анаит Аванесян
Министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян считает, что депутаты парламента от фракций «Армения» и «Честь» проявили в здании министерства недостойное депутата поведение.
«Я считаю, что комиссия по этике, которая будет создана в Национальном Собрании, подробно рассмотрит это поведение, недостойные депутатов действия и ответит на это», - заявила на брифинге после заседания правительства Анаит Аванесян.
По ее словам, оппозиционеры хотят не встречи, а «инсценированных и вульгарных шоу».
«Да, силы полиции и все наши правоохранители должны действовать строго в рамках закона», - сказала министр.
Она отметила, что демократия не означает незаконное попустительство. По ее словам, демократия – это надлежащее поведение, а когда его нет, то должны приниматься административные меры.
Напомним, депутаты фракции «Армения» Аспрам Крпеян, Кристине Варданян, фракции «Честь имею» Анна Мкртчян вчера побывали в министерстве здравоохранения, они вошли в кабинет, где министр проводила совещание и бросили перед Аванесян фотографии, на которых останки погибших в 44-дневной войне военнослужащих в пластиковых пакетах брошены на полу в морге.